Barcelona, Pana'yı 2. yarıda solladı - BasketFaul.com

Barcelona, Pana'yı 2. yarıda solladı

22-02-20 00:51
THY Euroleague'de Barcelona OAKA deplasmanında maçın büyük bölümünü geride götürmesine karşın maç sonunu Mirotic'in önderliğinde çok iyi oynadı ve Panathinaikos'u 81-92 yendi.

Maçta üçlükler arasındaki fark öne çıktı. İlk yarıda yayın gerisinde büyük sıkıntı yaşayan Barcelona 11/29 ile üçlük atarken Panathinaikos 6/28'de kaldı. Asist/top kaybı oranlarında da Barcelona'nın üstünlüğü dikkat çekiciydi (19/15-24/11).

Maça iyi başlayan taraf Panathinaikos olurken Yunan ekibi Barcelona'nın uzunlarını hem bire birde iyi savundu hem de her yardım getirdiğinde sonuç aldı. Böylece Calathes-Papagiannis ikilisinin önderliğindeki geçiş oyunları Panathinaikos için daha kolay hâle geldi. Bu anlarda akıllı yapılmayan fauller Barcelona'nın oyuna tutunmasını sağlasa da Katalanlar asıl ivmeyi topu Cory Higgins'in eline teslim ettiği periyot sonunda aldı. Topsuz hareketliliği arttırıp daha kolay atışlara yönelen Barcelona farkın daha yüksek olabileceği ilk 10 dakikayı 3 sayı geride bitirdi (23-20). Barcelona'da 20 sayının 12'si serbest atışlardan geldi.

İkinci ve üçüncü çeyrekte iki takım kısa sekanslarla öne çıktı. Temponun çok yükseldiği anlar olsa da ivme herhangi bir tarafa kaymadı, rakibinin hücumdaki hatalarını iyi değerlendirip kolay basket bulan takım küçük seriler buldu. İlk yarıda yayın gerisinden hiçbir varlık gösteremeyen Barcelona'da Abrines organizasyon üzerinden, Delaney sorumluluk alarak üçlükleri kaydetti. Panathinaikos cephesinde ise başta Fredette ve Thomas olmak üzere geçiş hücumu kaynaklı gelen basketler değerliydi. 

Son 4.5 dakikaya 76-76'lık eşitlikle girilirken maç boyunca Delaney-Higgins ikilisinin liderliğinin yanı sıra asist üzerinden gelen boş atışların peşine düşen Barcelona maç sonunu da bu şekilde oynamayı tercih etti. Mirotic'in öne çıktığı bu anlarda pas trafiğini arttırıp alanı genişletmeyi amaçlayan Barcelona 12-2'lik seriyle maçı kopardı ve karşılaşmayı 81-92 kazandı.

Barcelona'da Nikola Mirotic 20, Cory Higgins 17, Malcolm Delaney 15, Alex Abrines 13, Panathinaikos'ta Georgios Papagiannis 14, Jimmer Fredette 13, Ioannis papapetrou 12, Nick Calathes  10 sayı (11 asist, 7 ribaund) ile oynadı.
 
 
 

Yorumlar Okunma: 478