Pablo Laso: Hücum takımıyız - BasketFaul.com

Pablo Laso: Hücum takımıyız

20-02-20 23:32
Real Madrid Koçu Pablo Laso, Fenerbahçe BEKO galibiyetinden sonra şöyle konuştu:

“Her yönüyle harika bir maç oynadık. Maçın en önemli noktalarını domine ettik. Ribauntlar, savunma gibi konular... Hücumda sabırlıydık, sıcak adamı bulmayı başardı. Maç boyunca performansımız çok sağlamdı. Burada kazanmak hiçbir zaman kolay değil.  

Biz tek oyuncuya bağlı bir takım değiliz. Dört oyuncumuz bizim için çok önemli ve kritik isimler. Ama ben her zaman takımın tamamının hazır olması gerektiğine inanıyorum. Örneğin Causeur… Bugün hiç sayısı yoktu ama kritik işlerde hep o vardı. Savunmada, alan boşaltmada, ekstra paslarda… Usman Garuba gibi 17 yaşındaki bir oyuncuyu oynattık. Kupa maçından geldi ama antrenmanlarda çok sıkı çalışıyor ve sertlik getiriyor. Bu yüzden onu sahaya atmaktan çekinmedim çünkü o hazırdı. Bu benim takımımın güçlü yanlarını gösteriyor. Herkes takıma bir şeyler vermeye hazırdı. Bu yüzden oyuncularımla çok gurur duyuyorum. 

Biz bir hücum takımıyız. Hücumda çok yetenekli oyuncularımız var. İyi şutörlerimiz, yaratıcılarımız, devrilebilen ve iyi perde yapan oyuncularımız… Ama bugün ana nokta savunmamızdı. Ribauntlara hakimdik. Basketbol sadece savunma, ribaunt, ya da şut sokmak değildir. Fenerbahçe gibi bir takımı yenmek için bunların hepsini iyi yapmalısınız.” 

Yorumlar Okunma: 903