Fenerbahçe, Real'e farklı kaybetti (Gençalp Kozan) - BasketFaul.com

Fenerbahçe, Real'e farklı kaybetti (Gençalp Kozan)

20-02-20 22:32

İSTATİSTİK:

THY Euroleague'de Fenerbahçe BEKO, evinde Real Madrid karşısında baştan sona geride götürdüğü maçın ikinci yarısında deyim yerindeyse havlu attı: 65-94
Sarı-lacivertliler asistlerde 11-30, ribaundlarda 18-33 gerideydi.

İçerideki Tavares tehdidi karşısında maçın başında sürekli dış atışları kovalayan Fenerbahçe BEKO, genel olarak tempoyu düşük tutsa da kötü saha içi yerleşiminden kaynaklanan top kayıplarıyla Real Madrid'e kolay basket imkanları verdi. İlk 10 dakikada kullandığı 20 topun 9'unu Tavares ile değerlendirmeye çalışan Real Madrid cephesi ise boyalı alandaki bu kaynaktan Campazzo'nun önderliğinde kolayca sonuç alıp çeyreği 15-22 önde kapattı.

İkinci çeyrek sarı-lacivertliler adına kolay geçmedi. İçeriyi bire bir savunmakta büyük zorluk çeken temsilcimiz Thompkins-Mickey ikilisinin yardımlarımızı cezalandırmasına izin verirken perde çıkışlarından gelen üçlükler Real'in arayı daha da açmasına olanak sağladı. Fenerbahçe BEKO ise sürekli yarı sahaya mahkûm kalıp top trafiğini bir türlü istediği seviyeye çıkaramadı. Fenerbahçe'nin 5 asist, 8 top kaybıyla tamamladığı ilk yarı Real Madrid'in 16 sayılık üstünlüğüyle sona erdi (31-47).

İkinci yarıda De Colo ve Dixon'ın üçlüklerle takımı ritme soktuğu kısa bir sekans haricinde hiçbir varlık gösteremeyen Fenerbahçe, Real karşısında tercih etmesi gereken ve ilk 20 dakika boyunca empoze ettiği yavaş oyunda iyi iş çıkaramadı. İkinci yarıda Real Madrid geçiş oyunlarını istediği gibi yönetip alışılagelmiş oyun tarzıyla farkı giderek açtı. Temsilcimiz perdelere çok kolay takılırken topun boyalı alana inmesine maç boyunca mani olamadı. Son çeyreğe 51-71 önde giren Real Madrid karşılaşmayı 65-94 kazandı.

Öne çıkanlar...
Fenerbahçe BEKO: Nando De Colo 21 sayı (11/11 serbest atış), 6 asist, 4 top kaybı; Jan Vesely 16 sayı, 3 ribaund
Real Madrid: Jaycee Carroll 20 sayı, 2 ribaund, 2 asist; Walter Tavares 16 sayı, 8 ribaund; Trey Thomkins 14 sayı, 5 ribaund
 

Yorumlar Okunma: 1566