Sarıca: Euroleague-FIBA çekişmesi yüzünden karışık bir süreç - BasketFaul.com

Sarıca: Euroleague-FIBA çekişmesi yüzünden karışık bir süreç

17-02-20 20:43
Bu hafta itibariyle 2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele edecek olan A Milli Takımımız’ın koçu Ufuk Sarıca, 12 Dev Adam’ın basın buluşması gününde konuştu.

Başantrenör Sarıca “Evimizde oynadığımız maçları kazanmak durumundayız. Bunun için bir avantaj elde etmek istiyoruz. Bugün toplandık, inşallah cuma günü de kazanarak yeni pencereye başlarız,” dedi.

Kulüp takımlarının da sezonun bu dönemlinde yoğun olduğunu belirten Sarıca, FIBA ve EuroLeague takviminin çakışmasına ilişkin soruya, “Açıkçası hepimiz sıkıldık. Herkes arada kalıyor. Kadroları bir türlü tam yapamıyoruz. Sezonun belki de en ateşli dönemindeyiz. Her kulvarda her takımın belli amaçları var. Dolayısıyla burada en çok yine oyuncular yıpranıyor,” yanıtını verdi.

Anadolu Efes‘in süperyıldızı Shane Larkin’in sakatlığından dolayı kadrodan çıkarıldığını ifade eden Sarıca, şunları kaydetti: “Sonradan da Sertaç ve Buğrahan ile ilgili Anadolu Efes‘in bir isteği oldu. Bu yönetimimizin bir kararı, izin verdiler. Sertaç ve Buğrahan’ı göndereceğiz, Cuma günü olmayacaklar. Çok karışık bir süreç oluyor. Yeni arkadaşlarımız var. Elimizdeki kadroyla en iyisini yapıp bu iki maçı kazanmak için sahada çabalayacağız. İnşallah işler istediğimiz gibi gider. Bu pencerede NBA oyuncularımızı zaten buraya getiremiyorduk. Dolayısıyla genç arkadaşlarımız için önemli bir fırsat. Eksiklikleri hissedilecek ama elimizdeki kadroyla sahada en iyisini yapmak, bu maçları kazanmak durumundayız. Basketbolseverler için Hollanda ve İsveç ekol olarak çok tanıdık gelmeyecek ama ters rakipler. Hızlı oynuyorlar, dikkat etmeliyiz. Kazanıp elemelere iyi başlamamız lazım,” 

Yorumlar Okunma: 2456