Şampiyonlar Ligi'nde rakiplerimiz belli oluyor - BasketFaul.com

Şampiyonlar Ligi'nde rakiplerimiz belli oluyor

17-02-20 15:36
Şampiyonlar Ligi ikinci turu için kura çekimi Salı günü yapılacak..

Play-Off Kura çekimi için, adını üst tura yazdıran 16 takım, Grup aşamasında bitirdikleri sıralamaya göre torbalara eleştirilecekler. Grup maçlarını 1. sıra tamamlayan 1. torbada, 2. sıra tamamlayan takımlar 2. torbada, 3. sıra tamamlayan 3. torbada, 4. sıra tamamlayan 4. torbada yer alacak.

Son 16’ya kalan takımlar en fazla 3 maçlık bir seri oynayacaklar ve üstünlük kuran 8 takım Çeyrek-Finale çıkacak. Son 16 Turu 3 Mart 2020 tarihinde başlayıp, en geç 18 Mart 2020 tarihinde son bulacak.

Gruplarında birinci (1. Torba) ve ikinci (2. Torba) sırada yer alan takımlar seri başı olacaklar ve Son 16 Turunun ikinci maçını evlerinde oynayacaklar.

Aynı Gruptan gelen takımlar birbirleriyle eşleşemeyecek, aynı ülkenin takımlar ise birbirine düşebilecek.

Son 8’e kalan takımlar en fazla 3 maçlık bir seri oynayacaklar ve üstünlük kuran 4 takım Final Four’a kalacak. Son 8 Turu 24 Mart 2020 tarihinde başlayıp, en geç 8 Nisan 2020 tarihinde son bulacak.

İlk grubu Türk Telekom birinci, Teksüt Bandırma ve Beşiktaş Sompo Sigorta dördüncü sırada tamamlamıştı.

TOP 16'YA KALAN TAKIMLAR

AEK (Almanya), Beşiktaş Sompo Sigorta (Türkiye), Casademont Zaragoza (İspanya), Dinamo Sassari (İtalya), ERA Nymburk (Çekya), Filou Oostende (Belçika), Hapoel Bank Yahav Jerusalem (İsrail), Iberostar Tenerife (İspanya), JDA Dijon (Fransa), Lietkabelis (Liyvanya), Nizhny Novgorod (Rusya), Peristeri winmasters (Yunanistan), San Pablo Burgos (İspanya), Teksüt Bandırma (Türkiye), Telekom Baskets Bonn (Almanya), Türk Telekom (Türkiye). 

Yorumlar Okunma: 1126