Meriç: Sadece Washington'la ligde kalamayız - BasketFaul.com

Meriç: Sadece Washington'la ligde kalamayız

16-02-20 06:52
Fatih ŞEKER
TBL’de deplasmanda Konyaspor’a 87-82 mağlup olan Anadolu Basket’te koç Timuçin Meriç, takımın son dönemdeki performansının kendisini sevindirdiğini belirtirken, sadece Desmond Washington ile ligde kalamayacaklarını söyledi

Timuçin Meriç şunları söyledi:

“Konyaspor çalkantılı bir dönemden geçiyor, üst üste maçlar kaybettiler. Biz de alt gruptan bir türlü çıkamadık. 3-4 haftadır özellikle savunmada yükselen bir performansımız var. Hücumda bir sıkıntımız yok. Sayı yükünü bugün kısa yabancı oyuncumuz çekse de genel olarak maçlarda skoru yayarak hücum ediyoruz. İlk çeyrek dışında savunmamız iyi değildi. Rakibi daha erken durdurmalıydık. Çok boş atış verdik. Kırılma anları sokamadığımız üç sayılık atışlar oldu. Çok boş attık, maçın sonu farklı olabilirdi. Önümüzdeki hafta Balıkesir maçını kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz.

Açıkçası çok net ligde kalacağımıza inanarak göreve başladım. Bu takımla ilgili negatif düşüncem yok. Daha birlikte oynamayı düşürsek ligde kalırız bence. Ben o düşüncedeyim. Oyuncularım geri dönüşleri de olumlu. İvmemiz yukarıya doğru çıkacaktık. Üst taraftakileri yakalamaya çalışacağız.

Desmond Washington, bugün 42 sayı attı. Bizim için büyük şans. Geçen sezon Belçika Süper Lig’inde oynadı. 2 takımla anlaşmak üzereyken anlaşamadı ve bize geldi. Kısa yabancı oyuncumuzdan istediğimiz verimi alamıyorduk. Bizim için iyi bir seçim oldu. Takıma iyi bir hava kattı. İnşallah onun da katkısıyla daha iyi duruma geleceğiz ama sadece Washington’la ligde kalamayız. 42 attı ama mağlup olduk. Takım oyunuyla ancak ligde kalabiliriz." 

Yorumlar Okunma: 2239