Obradovic: Şanslar eşit - BasketFaul.com

Obradovic: Şanslar eşit

15-02-20 20:38
Solgar Vitamin Türkiye Kupası Finali’nde Darüşşafaka Tekfen’le karşılaşacak olan Fenerbahçe Beko’da koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Tivibu Spor’dan Volkan Günak‘a konuşan Zeljko Obradovic “Bu kulüpte 500 maçı devirmek benim için çok özel,” şeklinde sözlerine başlarken “Finaldeyiz, maça iyi hazırlanmamız lazım. Çünkü gerçekten çok iyi basketbol oynayan bir takıma karşı oynayacağız. Anadolu Efes ve Galatasaray‘ı yenip geldiler, agresif oynuyorlar. Çok farklı bir maç olacak,” dedi.

TEKSÜT Bandırma maçında iyi oynadıklarını ancak Türk Telekom maçının zor geçtiğini vurgulayan Sırp çalıştırıcı “Bu tarz maçlarda bizim için savunma önemli. Telekom maçında ikinci yarıda savunmada daha çok savaştık, birbirimize inandık. Çok zor bir maçı geride bıraktık, tekrardan Türk Telekom’u ve oyuncularımı tebrik ediyorum çünkü böyle bir baskıyı kaldırmak kolay değildir. Yarın da bu deneyim bizim için önemli olacak,” ifadelerini kullandı.

Son olarak Zeljko Obradovic şunları söyledi: “Agresif ve iyi oyunculardan kurulu olan Darüşşafaka‘yla oynayacağız. Maçı iyi anlamamız lazım, bu bir final. Her zaman yüzde 50 şans vardır.” 

Yorumlar Okunma: 1049