Kartal Özmızrak: Genç ve açız - BasketFaul.com

Kartal Özmızrak: Genç ve açız

15-02-20 18:17
Solgar Vitamin Türkiye Kupası yarı final maçında kaydettiği 25 sayı ile takımı Darüşşafaka Tekfen'i galibiyete götüren ve maçın adamı olan Kartal Özmızrak'la yarınki final öncesi görüşlerini aldık.

Yarı finalde 25 sayı (5/6 iki sayı, 5/9 üç sayı) ile müthiş bir maç çıkararak takımını galibiyete götüren Kartal performansıyla ilgili olarak takımına böyle önemli bir maçta yardımcı olduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

"Galatasaray ile oynadığımız yarı final maçı sanırım kariyerimdeki en verimli maçlardan biriydi. Özellikle yarı final maçı olması, finale taşıyan performans olması sebebiyle bende daha anlamlıydı. Ben de takımıma böyle bi durumda yardımcı olabildiğim için mutluyum."

Performansında takım arkadaşları ve coachun etkisinin çok fazla olduğunu söyleyen Kartal, "Takım arkadaşlarım da coach da bana güveniyor. Bu gösterdiğim performansımda da bana güvenmelerinin çok etkili olduğunu düşünüyorum." dedi.

Finaldeki rakipleri Fenerbahçe'ye kıyasla daha genç olduklarının ve bu yüzden başarıya da daha aç bir takım olduklarını vurgulayan Kartal kupayı çok istediklerini ve ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

"En son 3 sene önce finalde Fenerbahçe ile karşı karşıya gelmiştik. Ama henüz kupayı müzemize götüremedik. Bunu başarmayı çok istiyoruz. Biz Fenerbahçe'ye kıyasla daha genç bir takımız ve başarıya da dolayısıyla daha aç bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü Fenerbahçe'nin kadrosuna baktığımızda daha çok bir çok önemli başarılar elde etmiş oyuncuları var. Biz de genç ve istekli oluşumuzu yarın tamamen sahaya yansıtarak kazanmak için elimizden geleni yapacağız.

Bu yıl yakaladığımız güzel kimya sonrası önemli galibiyetler aldık. Ama elbette önemli olan bu galibiyetleri devam ettirebilmek ve kalıcı hale getirebilmek. Biz de umarım bu güzel uyumu kupayla taçlandırabiliriz." 

Yorumlar Okunma: 826