Finalspor, Akhisar'i ikinci yarıda geçti - BasketFaul.com

Finalspor, Akhisar'i ikinci yarıda geçti

15-02-20 16:16
İkinci yaruda 22 sayıya izin veren Finalspor sahasındaki maçta Akhisar Belediye'yi 72-67 yendi.

Finalspor maça Veal-Serhat-Fatih-Salih-Gueye beşi ile başlarken Akhisar maça Erdem-Cizauskas-Can-Hazer-Seawright beşi ile başladı.

Akhisar savunmada Marlain Veal'ın pick and roll'lerine show-up yaparak onun etkinliğini azaltma yoluna gitti. Hücumda ise Cizauskas ile etkili başlayan konuk ekip maçın başında 7-0 öne fırladı. Marlain Veal show-up karşısında kendi skorunu bulmakta zorlanırken takım arkadaşlarını devreye sokmayı başardı ve Gueye'nin hem ribaundlarda hem de skorda ön plana çıkması ile Finalspor hem skoru hem de oyunu dengelemeyi başardı. Akhisar'da ise Cizauskas'a çeyrek sonunda Sercan'ın eşlik etti ve üst üste bulduğu 7 sayı ile takımını skorda tutmayı başardı. İlk çeyrek 17-17 eşitlik ile geçildi.

İkinci çeyrekte Akhisar Marlain Veal'ın pick and roll'lerine show-up yapmanın yanı sıra Merthan'ı da oyuna sürerek Veal'a karşı bire bir savunmada da etkili olmak istedi. Veal yine kendi skorunu bulmakta istikrarsız kalırken etrafını devreye sokmaya devam etti ve Alpaslan Uruk-Doğancan Tokmak ikilisinin üç sayı gerisinden isabetleri Finalspor'u skorda tuttu. Akhisar'da ise Merthan Mutlu hem savunmada hem de hücumda çok iyi katkı verdi. Merthan'a Kahim Seawright'ın pota altındaki etkili oyunu da eklenince Akhisar oyun üstünlüğünü de ele geçirdi ve hücumda istediği atışları bulan taraf oldu. Devre 45-39 Akhisar üstünlüğü ile bitti.

Üçüncü çeyreğin ilk bölümünde iki takım da skor bulmakta zorlandı. Akhisar'ın Veal üstündeki etkili savunması devam etti ve Finalspor hücumda zorlandı. Akhisar boyalı alanda Gueye'nin 3 faule ulaşarak kenara gelmesini de fırsat bilerek Kahiem Seawright'ı etkili kullandı ve farkı 10 sayılara kadar çıkarmayı başardı. Gueye'nin faul problemine girmesi ile Alpaslan-Salih ile çift 4 numaraya dönen Finalspor bu ikilinin üç sayı gerisinden bulduğu isabetler ile tekrar skora ortak oldu. Akhisar bu çeyrekte de Veal'ın istikrarlı skor bulmasını engelledi ve son çeyreğe 56-53 önde girdi. 

Son çeyrekte iki takım da savunma sertliklerini artırdı ve düşük skorlu başladı. Son 2.30'a 65-65 eşitlik ile girilirken Finalspor'da Abodulaye Gueye devreye girdi ve önce savunmada yaptığı blokla ardından da hücum ribaundlarındaki etkinliği ile takımına son düzlükte çok iyi katkı verdi. Veal'ın da son bölümde 3 sayı çizgisinin geriden bulduğu üçlük Finalspor'a ivme kazandırdı. Maç boyunca Kahiem Seawright'ı iyi kullanan konuk ekip son periyotta Finalspor'un uyguladığı alan savunmasına karşı istediği cevabı veremedi ve Finalspor maçı 72-67 kazanmayı başardı.

Öne çıkanlar...
Finalspor: Marlain Veal 16 sayı, 12 ribaund, 7 asist, Serhat Uğur 10 sayı, 4 ribaund, 9 asist, Salih Uğraşan 12 sayı, 7 ribaund, Abdoulaye Gueye 14 sayı, 13 ribaund, Alparslan Uruk 17 sayı  (5/8 üçlük)
Akhisar Belediyesi: Vytenis Cizauskas 15 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Kahiem Seawright 18 sayı, 12 ribaund, Sercan Topçu 10 sayı, 3 ribaund, 3 asist


 

Yorumlar Okunma: 543