Larkin: En fazla 1 ay sürecek bir sakatlık - BasketFaul.com

Larkin: En fazla 1 ay sürecek bir sakatlık

14-02-20 22:39
Shane Larkin NTV Spor’a geniş bir röportaj verdi.

Teklif aşamasını anlatan yıldız oyuncu, “Bu büyük ulusun vatandaşı olduğum için çok mutluyum. Simon, Hırvatistan için oynamak isteyip istemeyeceğimi sordu. Olimpiyat’ları düşününce olabilir demiştim ama Türkiye ile olan süreç gerçekleşince, buradaki bağım devreye girdi. Türk olduğum için mutluyum” dedi.

İsim önerilerini gördüğünü söyleyen Larkin, “Annem ve babam bana bu ismi vermişler. Onların verdiği isimle devam etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

12 Dev Adam’ın diğer devşirmesi Wilbekin ile yakın arkadaş olduklarını söyleyen yıldız oyuncu, “Scottie Wilbekin yakın arkadaşlarımdan biri. Birlikte büyüdük” diye konuştu.

Olimpiyat’a gitmenin kendisi için büyük bir motivasyon olacağını söyleyen Larkin şöyle devam etti: “Dünya Kupası maçlarında ne kadar yetenekli olduğunu gördüm bu takımın. Özel bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Zor olacak ama günün sonunda basketbol kimin ne kadar istediğine bakar. Ben ve takım arkadaşlarım, elimden geleni yapacağız. Genç, atletik ve enerjik oyuncularınız varsa oyunda baskı oluşturabilirsiniz. Olimpiyatlara giden bir basketbolcumuz yok şu anda. Benim için en önemli hedeflerden biri bu. Bu ülkeyle Olimpiyatlar’da savaşabilmek dünyanın en büyük motivasyonu olacak.” 

Larkin son olarak ise sakatlığı hakkında bilgi verdi: “Bileğim burkuldu, ciddi bir durum yok. Sakatlandıktan sonra oynamaya devam etmek istedim ama ağrımdan dolayı olmadı. 2-3, belki de 4 hafta sürecek bir durum. Ciddi değil.” 

Yorumlar Okunma: 2008