Son dakikalarda Fenerbahçe - BasketFaul.com

Son dakikalarda Fenerbahçe

14-02-20 22:49

İSTATİSTİK:

Solgar Vitamin Türkiye Kupası yarı final ikinci maçında büyük çekişme sonunda Fenerbahçe Beko, Türk Telekom'u 83-81 mağlup ederek finalde Darüşşafaka'nın rakibi oldu.

Telekom, Nick Johnson, Muhammed Baygül, Moustapha Fall, Kyle Wİltjer ve TJ Campbell beşiyle Fenerbahçe ise Nikola Kalinic, Kostas Sloukas, Nando De Colo, Derrick Williams ve Jan Vesely ile başladı.

Çekişmeli başlayan karşılaşmanın ilk dakikaları dengede gitti. 06:48 dakika kala Fall'ın üçüncü faulü alması Telekom'u farklı beşe yönlendirdi. Dipten üçlüklerle iyi ritm yakalayan Telekom skor üstünlüğünü eline aldı (18-11). Son bölümde kontrolü eline almaya başlayan Fenerbahçe çeyreği Boby Dixon'ın üçlüğüyle noktaladı. İlk çeyrek 23-21 Telekom önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Melih Mahmutoğlu'nun arka arkaya sayılarıyla başlayarak öne geçen Fenerbahçe, rakibine erken mola aldırdı. Mola dönüşü yayın gerisinden iyi ritm yakalayan Telekom, üstünlüğü tekrar eline aldı. Bir türlü istediği ritmi eline alamayan Fenerbahçe, toparlanarak farkı 1'e çekti ve Telekom'a molayı aldırdı (44-45). Çekişmeli geçen kalan dakikaların sonunda Telekom devreyi 48-45 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe  De Colo ile etkili başlayan Fenerbahçe'ye Wiltjer ile cevap veren Telekom skor üstünlüğünü elinde tutmaya devam etti. Kalinic'le farkı eritmeye çalışan Fenerbahçe karşısında Telekom zorlansa da cevap vererek üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Son bölümde skorun dengelendiği çeyrek 69-69 eşitlikle tamamlandı.

Savunma ve mücadelenin son çeyrekte daha da arttığı karşılaşmada ilk 3 dakika iki ekip de skor bulamadı. Çeyreğin ilk sayıları 06:12 dakika kala Muhammed Baygül ile çizgiden geldi. Son 5 dakikaya Sloukas'la iyi başlayan Fenerbahçe skor üstünlüğünü de eline aldı (76-71). Telekom'da 01:03 dakika kala Nick Johnson 5. faulünü alarak oyun dışı kaldı. Son bölümde çekişmenin gittikçe arttığı karşılaşmada Fenerbahçe üstünlüğü korumasını bildi. Telekom'da 5 saniye kala 5. faulünü yapan Muhammed Baygül de oyun dışı kaldı. 1.3 saniye kala Polat Kaya'nın basketiyle Telekom farkı 1'e çekse de rakibine gücü yetmedi. Karşılaşmayı 83-81 kazanan Fenerbahçe finalde Darüşşafaka'nın rakibi oldu.

Öne çıkanlar..
Türk Telekom: TJ Campbell 19 sayı, Nick Johnson 18 sayı
Fenerbahçe Beko: Nando De Colo 19 sayı, Nikola Kalinic 17 sayı-8 ribaund

 

Yorumlar Okunma: 1809