Bahçeşehir Koleji'nin deprem konusundaki örnek duyarlılığı - BasketFaul.com

Bahçeşehir Koleji'nin deprem konusundaki örnek duyarlılığı

10-02-20 15:31
Sezonun ilk yarısındaki Anadolu Efes müsabakasında da deprem farkındalığını artırmak amacıyla etkinlikler düzenleyen Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, bir kez daha Fenerbahçe Beko müsabakasında Elazığ depremi üzüntüsüyle depreme karşı bilinçlenmenin önemine dikkat çekti. 

Birleşmiş Milletler'in belirlediği 17 Küresel Kalkınma Amacı"nın 11. Maddesi olan "Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları" doğrultusunda Birleşmiş Milletler çatısı altında kurulan UNITAR’ın (Birleşmiş Milletler Eğitimve Araştırma Enstitüsü) Türkiye temsilcisi CIFAL İstanbul'la ortak çalışmalara başlayan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, Fenerbahçe BEKO maçı öncesinde ve maç esnasında hem tribündeki hem deekran başındaki izleyicileri deprem konusunda bilinçlendirdiği etkinlikler gerçekleştirdi.

Bahçeşehir Koleji, sponsoru HDI Sigorta maç ıtribünden takip eden taraftarlarına deprem çantalarına koymaları için el fenerleri hediye etti. Aynı zamanda takımın giyim sponsoru Play off Tekstil, bugüne özel olarak hazırladığı ‘’Yaşam Üçgeni’’ bilgisinin yer aldığı, içinde deprem anında neler yapılması gerektiğini içeren broşürlerin de bılunduğu eğitici tişörtleri salona gelen tüm taraftarlarına dağıtarak katkıda bulundu. Bahçeşehir Koleji sporcuları, maç önü seremonisinde ise farkındalık yaratmak amacıyla Fenerbahçeli oyunculara deprem çantası armağan etti.

Daha önce de, Anadolu Efes müsabakasında benzer bir projeye imza atan kulüp sezon başından itibaren depreme yönelik farkındalık çalışmaları yürütüyor. Yaşanılan son Elazığ depreminden sonra ilk müsabakaları olan Galatasaray Doğa Sigorta maçının gelirini de Elazığ’da yaşanan depremden etkilenen vatandaşlara bağışlayan Bahçeşehir Koleji, bu müsabakanın tribün hasılatını da depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ’a iletilecek.

Basketfaul'un notu: 

Türkiye ülke olarak gelişmek için mutlaka yapılanların üzerine koyarak ilerlemeli ama bunu yaparken de eldekileri yitirmemeli... Hele hele yitirilecek olan cansa, yani insansa onun yerini hiçbirşey tutamaz. Bu nedenle de önce canımızı, sonra malımızı felaketlerden korumak için bilinçlenmek zorundayız. Olası felaketlerin en tehlikesinin İstanbul'da beklenen deprem olduğunu ve buna karşın toplumda yeterli bilinçlenmenin olmadığını da biliyoruz. Bu itibarla Bahçeşehir Koleji'nin farkındalık yaratmak adına sürdürdüğü kampanyayı çok olumlu buluyor ve özellikle diğer İstanbul kulüplerinin de benzer organizasyonlar yapmasını diliyoruz. Eğer bu tür organizasyonlardan sonra insanların evlerine gittikten sonra olası deprem konusunda kendisinin ve etrafının ne yaptığını sorgulaması doğru adımlar atılması için bir başlangıç olacaktır. Unutmayalım ki basketbol sadece basketbol değildir. 

Yorumlar Okunma: 958