Mamak, Samsun'u son çeyrekte geçti - BasketFaul.com

Mamak, Samsun'u son çeyrekte geçti

08-02-20 17:58

İSTATİSTİK:

TBL 18. haftasında ligde 3 galibiyetle son sırada yer alan Samsunspor'u konuk eden Mamak, ilk 3 çeyrek çekişmeli geçen karşılaşmada son çeyrekte farkı açtı ve karşılaşmadan 76-68 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya ev sahibi ekip Mamak top kayıplarıyla başladı. Rakibinin aksine Samsun hücumda iyi bir ritm yakalayarak üstünlüğü ilk dakikalardan eline aldı. Ancak çeyreğin ikinci yarısında tutukluğunu üzerinden atan Mamak, dışardan kaydettiği ekstra şutlarla skoru dengeledi ve çeyrek 13-13 eşitlikle geçildi.

İkinci çeyreğe 7-0 ile başlayan Mamak skor üstünlüğünü eline alarak farkı açmaya başladı. Çekişmenin bu dakikalarda daha fazla hissedildiği karşılaşmada Samsun 8-0 ile cevap vererek tekrar öne geçti. Son bölümde  gittiği çizgiden kayıpsız dönerek önemli bir avantaj yakalayan Mamak çeyreği 34-29 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe yayın gerisinden yüzdeli başlayan Samsunspor öne geçti. Çekişmeli geçen bu dakikalar iki ekipte içerden skor bulmakta zorlandı. Kalan dakikaların çekişmeli geçtiği çeyreği 57-52 Samsun önde tamamladı.

Son çeyreğe 15-0'lık seri ile giren Mamak farkı çift hanelere çıkardı ve kontrolü elinde ututup Mamak, 76-68 kazandı.

Öne çıkanlar...
Mamak Belediye: Mustafa Baki Görür 28 sayı - 7 ribaund, Ovidijus Varanauskas 14 sayı

 

Samsunspor: Predrag Samardjiski 24 sayı - 12 ribaund - 6 asist, Oğuzhan Sungur 10 sayı

 

 

Yorumlar Okunma: 657