Son saniyede Moustapha Fall - BasketFaul.com

Son saniyede Moustapha Fall

05-02-20 23:45

İSTATİSTİK:

FIBA Şampiyonlar Ligi normal sezonun son haftasında Strasbbourg'a konuk olan temsilcimiz Türk Telekom çekişmeli geçen karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmadyı 32 sayı (8/10 iki sayı), 8 ribaundla tamamlayan Kyle Wiltjer galibiyette en etkili isim oldu. 

Karşılaşmaya iki ekip de karşılıklı üçlüklerle başladı. İçeri topu taşıyan Telekom skorda fark yaratarak üstünlüğü eline aldı. Kalan dakikaların çekişmeli geçtiği ilk çeyreği 20-17 Telekom önde tamamladı.

İçerde fark yaratmaya çalışan ekipler üstünlük mücadelesini sürdürdü. İkinci çeyrek 41-39 Telekom üstünlüğüyle geçildi.

Çekişme üçüncü çeyrekte de sürerken Strasbourg boyalı alanı iyi kullanarak skor bulmaya devam etti. Dış şutlarla cevap veren Telekom skor dengesini korudu. Üçüncü çeyrek 65-64 Telekom üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte Strasbourg skoru sık sık eşitlese de Telekom öne geçmesine izin vermedi. Son bölümde çekişmenin daha arttığı karşılaşmada 23 saniye kala Telekom'un 5 sayılık üstünlüğü varken Strabourg önde topu çalıp üçlük kaydetti. Ardından çizgiden de 2/2 ile dönen ev sahibi ekip skoru 89-89 getirerek Telekom'a molayı aldırdı. Mola dönüşü Fall ile çizgiye giden Telekom 1/2 isabetle döndü ve karşılaşmadan 90-89 galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmayı Telekom'da Kyle Wiltjer 32 sayı, 8 ribaund, Muhammed Baygül 19 sayıyla galibiyette öne çıktılar.

Yorumlar Okunma: 1839