Galatasaray Larkin'ini bulmuş olabilir mi? (Yasin YILDIRIM) - BasketFaul.com

Galatasaray Larkin'ini bulmuş olabilir mi? (Yasin YILDIRIM)

05-02-20 10:44

Galatasaray zamanlama olarak biraz şanssız olsa da  John Roberson'ı kadrosuna kattı. Şanssız dememin sebebi Eurocup'ta kendisinden faydalanamayacak olmaları. Uzun süredir Avustralya Basketbol Ligi-NBL izleyen biri olarak takımlarımızın daha sık oradan transfer yapması gerektiğini düşünüyorum. NBL dinamikleri oyunun sürekliliğini, yüksek tempoyu, keskin hücumları ve sertliği sağlıyor. Hatta bana sorarsanız NBA sonrası dünyanın en rekabetçi ve keyifli ligi. Birçok takımda çok iyi skorerler var John bunlardan biri.


Karşısındaki oyuncuların canını sıkabilecek kadar iyi crossover yeteneği var ve fırsatını yakaladığında şut yollamaktan asla çekinmiyor. Takımı yönetmesi gerekirse onu da ortanın üstü seviyede yapabilir ve bitirici rolünde gayet iyi bir p&r oyuncusudur. Floaterları onun sadece dış atıcı olmasının da önüne geçiyor son derece güvenilir bir el. 

Peki bu kadar övdüğümüz bir adam nasıl oldu da sezon bitiminde Galatasaray'a geldi?
Aklıma 3 sebep geliyor. Birincisi gelecek hafta NBL bitiyor. Takımı playoff dışı kaldı. İkincisi Webster'ın arzuları olabilir malum kendisi de Yeni Zelandalı ve önermiş olabilir. Üçüncüsü de fiziksel olarak biraz fazla minik olması.

Eğer bir oyuncuya benzetmemiz gerekirsek de çok abartmamak kaydıyla düşük profildeki bir "Shane Larkin" denebilir. Topu elinde isteyen müthiş bir oyun kurucu olmayan ama son derece iyi bi skorer diyebilriiz kendisine. Kısa süreli sayı patlamaları yaşayabilen bir anda 15-20 sayıları üretebilen bir guard. Kısa vadeli bu transferin yabancı niceliği konusunda özellikle de guard pozisyonunda sezon başından beri problem yaşayan Galatasaray'a fayda sağlaması kuvvetle muhtemel.
 

Yorumlar Okunma: 4295