Stauskas akıl tutulması yaşadı, Real Baskonia'yı son anda yendi - BasketFaul.com

Stauskas akıl tutulması yaşadı, Real Baskonia'yı son anda yendi

05-02-20 00:59

İSTATİSTİK:

THY Euroleague 23. haftasında Baskonia'yı konuk eden Real Madrid, çekişmeli geçen maçı Stauskas'ın büyük bir hatayla yaptığı faul sonrasında 2 saniye kala Campazzo'nun 1/2 çizgiden isabetiyle 70-69 kazandı.

Real Madrid ilk dakikalardan itibaren farkı açmaya çalışsa da Baskonia, Matt Janning'in dış şutlarıyla skoru dengelemesini bildi.Son bölümde üstünlüğü de eline alan Baskonia, çeyreği 19-14 önde tamamladı.

İçeride boşluğu iyi göre Baskonia, liderliğini ikinci çeyrekte de sürdürdü.Çeyrek boyunca rakibini takibi sürdüren Real ise öne geçmeyi başaramadı. İkinci çeyrek 38-37 Baskonia üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe boyalı alandan etkili başlayan Real Madrid, 07:12 dakika kala üstünlüğü eline aldı. Kalan dakikalarda üstünlük mücadelesinin devam ettiği çeyreği 53-49 Real Madrid önde tamamladı.

Çekişmeli başlayan son çeyrekte üstünlük el değiştirmeye devam etti. 01:31 dakika kala Campazzo'nun basketiyle Real Madrid öne geçti. 4 saniye kala ise Shields'in basketiyle skor bir kez daha eşitlendi (69-69). 2.9 saniye kala çizgiye giden Campazzo ikinci atışı bilerek kaçırıp 1/2 isabetle döndü ve Real Madrid karşılaşmadan 70-69 galibiyetle ayrıldı. Campazzo henüz kendi sahasındayken ve durum berabere iken Nik Stauskas'ın faul yaparken ne düşündüğünü kimse anlamadı ve Baskonia koçu Ivankovic ile oyuncular çıldırdı. Maç sonrası Baskonia taraftarları akıl tutulması yaşayarak yenilgiye neden olan Stauskas'ı sosyal medya üzerinden topa tuttu.

Real Madrid'de Trey Thompkins 20 sayı, 6 ribaund, Facundo Campazzo 10 sayı, 11 asistle galibiyette etkili rol oynarken, Baskonia da ise Shavon Shields 14 sayı, Tornike Shengelia 12 sayıyla öne çıktı.

Yorumlar Okunma: 2506