TOFAŞ, Malaga'ya yenildi - BasketFaul.com

TOFAŞ, Malaga'ya yenildi

06-02-20 00:25
Tofaş maç boyu çok iyi oynasa da son çeyrekte sadece 9 sayı üretince İspanya'dan çıkamadı 76-68. Malaga maç içinde ritmini pek yakalayamadı ama son çeyrekte yaratılan fark maçı İspanyollara getirdi. Tofaş son maçını oynadıktan sonra rakibini bekleyecek.

Karılaşmaya Malaga iyi başladı. Skor üstünlüğünü alan İspanyollara karşı direnç noktasını Berk'in müthiş bloğu başlattı. Blok sonrası toparlanan Tofaş çeyrek sonuna kadar çok iyi oynayarak ilk çeyreği son saniyede Tarık Philip'in üçlüğüyle 21-20 önde tamamladı.

İkinci çeyrek dengede geçti.  Son 3 dakikaya berabere girilse de çeyrek sonunda biraz gevşeyen temsilcimiz üstünlüğü rakibe teslim etti. Devre arasına 43-34 Malaga önde gitti.

Üçüncü çeyrekte yeniden işler istediğimiz gibi gitti. Skor üretirken hiç zorlanmazken rakibin de düzenini tamamen bozduk. 25 sayı ürettiğimiz çeyreğin sonunda final periyoduna 59-59 eşitlikle gidildi. 

Son çeyrekte adeta kontak kapattık. Hücumda istediğimiz hiçbir şeyi yapamazken bütün bir çeyrekte sadece 2 saha içi isabet bulabildik. İlk 5 dakika rakip de üretken olamayınca skorda kaldık. Fakat üst üste gelen dış atışlar taraftar desteğiyle birleşince çok iyi hava yakalayan Malaga maçı kopardı. Son bölümde DJ White'ın serbest atışlarıyla farkı kapatır gibi olsak da nefesimiz yetmedi. Karşılaşmaya Malaga 76-68 kazanmayı başardı.

Yorumlar Okunma: 694