Ormanspor düzlüğe, Büyükçekmece uçuruma - BasketFaul.com

Ormanspor düzlüğe, Büyükçekmece uçuruma

02-02-20 21:41

İSTATİSTİK:

ING Basketbol Süper Ligi 18. haftasında kapanış mücadelesinde düşme hattındaki iki ekip olan Ormanspor ve Arel Üniversitesi Büyükçekmece karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen karşılaşmadan Ormanspor 84-75 galibiyetle ayrıldı ve rahatladı, Büyükçekmece'nin işi ise daha da zorlaştı. 

Zayıf rakibi karşısında 9-0 ile başlayan Ormanspor üstünlüğü ilk dakikadan eline aldı. İçeriyi Kikanovic ve Cevher Özer ikilisiyle kapatan Ormanspor, rakibinin sayı bulmasına izin vermedi ve ilk çeyreği 28-13 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe dış şut denemeleriyle başlayan Büyükçekmece, maçın içinde kalmaya devam etti. Rakibini ritm yakalamasını istemeyen Ormanspor, Dorukhan Engindeniz'in şutlarıyla farklı üstünlüğünü korudu. Andrews'in son saniye basketiyle Büyükçekmece farkı tek hane çekti ve devreyi 41-49 geride tamamladı.

8-2 başlayan Büyükçekmece farkı 4'e kadar çekti. Çift haneye çıkan farktan geri gelen Büyükçekmece fark eridikçe sahada daha istekli mücadele etmeye başladı. Bu reaksiyon karşısında zorlanan Ormanspor, rakibini durdurmakta zorlandı. 34 saniye kala Saffold ile Büyükçekmece farkı 1'e kadar çekti. Üçüncü çeyrek 62-61 Ormanspor üstünlüğüyle geçildi.

Çekişmeli başlayan son çeyrekte Ormanspor rakibine üstünlüğü bırakmamaya devam etti. 07:32 dakika kala farkı 5'e çıkararak rakibine molayı aldırdı. Moladan sayıyla dönen Büyükçekmece galibiyet mücadelesini sürdürdü. Çekişmeli geçen karşılaşmanın son bölümünde iki ekip de savunmayı arttırdı. Büyükçekmece'nin zayıf pota altını iyi değerlendiren Ormanspor içeri katederek sayı bulmakta zorlanmadı. Karşılaşmayı 84-75 kazanan Ormanspor düşme potasında önemli bir galibiyete imza attı.

Öne çıkanlar..
OGM Ormanspor: Dorukhan Engindeniz 20 sayı (kariyer rekoru), Chris Warren 14 sayı
Arel Üniversitesi Büyükçekmece: Andrew Andrews 29 sayı-7 asist, Robert Upshaw 15 sayı

 

Yorumlar Okunma: 1630