Efes zirvede yalnız - BasketFaul.com

Efes zirvede yalnız

02-02-20 18:54

İSTATİSTİK:
Anadolu Efes evindeki maçta Teksüt Bandırma'yı maç genelinde zorlansa da 83-72 yenmeyi bildi. Maç çift haneli bitse de özellikle ikinci çeyrekte sadece 9 sayı yiyen Bandırma kötü olmayan bir performans sergiledi.


Maça iyi başlayan taraf Anadolu Efes oldu. İlk üç dakika sonunda 9-2'lik Efes üstünlüğü bulunsa da televizyon molasına kadar Bandırma toparlandı. Furkan Haltalı bu bölümde dikkat çeken bir performans sergileyince Bandırma skorun içinde kalmayı başardı. Efes'te Singleton üst üste isabetlerle fark yaratan isim olurken çeyreğin son saniyesinde Buğrahan'dan gelen üçlük ile ilk çeyreği Anadolu Efes 26-18 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte bambaşka bir maç oldu. İlk iki dakikada sadece Pleiss'ın farkı 10 sayıya çıkaran isabeti vardı. Skor 30-21'e geldikten sonraki 3 dakikada 9-0'lık Bandırma serisi geldi ve skor eşitlendi. 3 dakika kala Beaubois'nın üçlüğü geldi ama bu Efes'in bu çeyrekteki son isabetiydi. Devre arasına Bandırma 36-35 önde girmeyi başardı.

İkinci yarıya daha kararlı başlayan bir Efes vardı. 8-2'lik seri ile skor üstünlüğünü bir anda lehine çevirdi. Bandırma savaşmaya devam etti. Savunmada biraz düşseler de hücumda istediklerini yapmaya başlayınca oyunun içinde kaldılar. Çeyreğin sonlarındaki 6-0'lık seriyle skor eşitlendi. Yine çeyreğin son topunda Buğrahan devreye girdi ve üçlüğüyle takımını son çeyreğe 59-56 önde gönderdi.

Son çeyreğin başı karşılıklı isabetlerle geçilirken Bandırma kısalarını Efes ise Pleiss'ı kullandı. Larkin'in turnikesi Bandırma'ya mola aldırırken fark 6 sayıya yükseldi. Kalinoski direnmeye devam ederken Efes hücum ritmini yakalamayı başardı. Terry'nin smaçlarıyla sayı üreten Bandırma rakibini bir türlü durduramayınca yakalama şansını da elde edemedi. Maç sonunda Efes'in kalp kıran üçlükleri maçı çift hanelere taşıdı. Karşılaşmadan Efes 83-72 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1773