Ene: Doğru basketbol oynadık - BasketFaul.com

Ene: Doğru basketbol oynadık

02-02-20 04:04
Gaziantep Basketbol karşısında aldıkları galibiyeti rotasyonda süreyi paylaştırarak almalarının önemine vurgu yapan TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, “Özellikle ikinci periyottan itibaren adım adım doğru basketbol oynadık” dedi.

Ene, “Gaziantep karşısında dış atışlarda tabii yüzdeli oynadık ama dış atışta bu yüzdeyi yakalarken de doğru basketbol oynadık. Doğru atışı bulmak, doğru zamanlamayla doğru oyuncuyu topla buluşturmak bence önemli. Özellikle ikinci periyoddan itibaren adım adım doğru basketbol oynadık. Bu doğru basketbolun sonucunda da böyle bir fark yakaladık. Gaziantep takımı iyi bir takım. Bugün eksikleri vardı. O eksiklikler belki onları etkilemiş olsa da neticede çok mücadele eden ve basketbolu bilen oyunculardan kurulu bir takım. İyi de bir organizasyonları var. Bizim için iyi bir galibiyet” dedi.

MALAGA DEPLASMANINDA OYUNU KONTROL ETMELİYİZ

Rotasyonda süreyi paylaştırarak enerjilerini kontol edebildiklerini belirten Orhun Ene, “Bu galibiyeti çok rotasyonla oyuncuların süresini paylaştırarak aldık. Eurocup ile beraber ligi oynadığımız için bu durum özellikle Unicaja Malaga deplasmanındaki enerjimizi de etkileyeceğini düşünüyorum. Avrupa’da zor bir deplasmana gideceğiz. Malaga deplasmanı kolay bir deplasman değil. Özellikle bu kupanın da iddialı takımlarından. Ama biz de iyi basketbol oynuyoruz. Önemli olan orada oyunu kontrol edebilmek. Eğer oyunu kontrol edebilirsek istediğimiz sonucu da alırız” şeklinde konuştu. 

Yorumlar Okunma: 369