Ataman: Larkin NBA'in sahte kontratını reddedip bizle kaldı - BasketFaul.com

Ataman: Larkin NBA'in sahte kontratını reddedip bizle kaldı

31-01-20 21:59

Turkish Airlines Euroleague 22. hafta maçında Kızılyıldız'a konuk olan ve baştan sona önde götürdüğü maçtan galibiyetle ayrılan Anadolu Efes’te coach Ergin Ataman karşılaşma sonunda görüşlerini şöyle açıkladı:


"Oyuna mükemmel başladık. İlk yarı çok iyi bir basketbol oynadık. Savunmamız çok etkiliydi, sadece 30 sayıya izin verdik. Hücumda ise Larkin ve Beaubois ile skor bulduk. İlk yarı gerçekten etkileyiciydi. İkinci yarıya da aynı şekilde başladık, sonrasında skoru koruma düşüncesine girdik ve basketbol oynamayı bıraktık. Önümüzdeki beş günde üç maç yapacağız, bu sebeple belki de gereğinden fazla rotasyon uyguladık. Geri gelmelerine izin verdik ama tabi ki 24 sayılık farkı kapatmak zor. Micic üç haftayı kaçırdıktan sonra bu hafta aramıza döndü ama kendi oyununu oynayamadı, yine de biliyorum ki Micic harika bir oyuncu ve en kısa sürede kendi oyununu sahaya yansıtacaktır.

 

Biz geçen yıl EuroLeague’de final oynamış bir takımız. Benim için bu durum şaşırtıcı değil. Geçen yılki takımı koruyup Peters ve Singleton gibi iki önemli oyuncu eklemesi yaptık. Bizim için güzel, belki de sizin için şaşırtıcı olan, ana pivotumuz Bryant Dunston son üç aydır yokken mükemmel basketbol oynadık. Bu, benim için de şaşırtıcı.

Avantajımız, takımı korumuş olmak. Bizim dışımızda yalnızca Real Madrid takımını korudu. Diğer tüm takımlar harika transferler yaptı. Yıldız oyuncular aldılar takımlarına ama bizim bu avantajımız var çünkü her yıl yeni takım kurmak kolay değil. Yazın stratejimiz de buydu, takımı korumak. Larkin, Micic, Simon, Pleiss ve Anderson’ı takımda tuttuk.
 
Vasilije Micic harika bir insan, her yıl oyununu geliştirmiş ve takımımda büyük bir adım atmış genç bir oyuncu. Bu yıl da iyi bir basketbol oynamaya devam ediyor. NBA’de iki tür kontrat var. Biri oraya gidip benchte dinlenmek için sahte kontrat. Diğeri de gerçek kontrat. Larkin yazın çok teklif aldı ama NBA’de süre almak istiyor o yüzden Efes‘te kalmayı seçti. Micic için de aynı olduğuna inanıyorum. Oraya ana oyuncu olmak için gitmek istiyorsa onun adına mutlu oluruz. Bunu yapabilir."

 

 

Yorumlar Okunma: 2235