Anadolu Basket'in üçüncü galibiyeti - BasketFaul.com

Anadolu Basket'in üçüncü galibiyeti

31-01-20 16:20
Andalo Basket, Semt77 Yalovaspor'u son periyoddaki 26-16'lık skorun katkısıyla 73-61 yendi.

Anadolu Basket maça Berent-Washington-Barış-Yalçın-Terrell beşi ile başlarken Yalova maça Kerem-Alihan-Onur-Melih-Goodwin beşi ile başladı.

Anadolu Basket maça etkili başlayan taraf oldu ve üç sayı çizgisinin gerisinden üst üste isabetler bularak skor ve oyun üstünlüğünü ele geçirdi. Yalova boyalı bölgeyi etkili kullanmaya çalışsa da başarılı olamadı. Üç sayı çizgisinin gerisinden de isabet bulamayan Yalova skor üretmekte çok zorlandı. Anadolu Basket Terrell Carter ile ribaundları net aldığında geçiş hücumlarını iyi oynadı ve ilk çeyreği 20-12 önde kapattı.

Anadolu Basket ikinci çeyreğe tutuk başladı ve ilk dört dakikada sadece bir tane saha içi isabet bulabildi. Yalova ise Sherrill’ın etkili oyunu ile farkı 2 sayıya kadar düşürdü. Çeyreğin sonunu Anadolu Basket daha iyi oynayan taraf oldu ve devreye 31-24 Anadolu Basket üstünlüğü ile girildi.

Üçüncü çeyreğe Anadolu Basket yabancı oyuncuları Washington-Terrell ikilisi ile çok iyi başladı ve yakaladığı 7-0’lık seri ile farkı çift hanelere çıkardı. Yalova Keshun Sherrill ile skora tutunmaya çalıştı ve çeyreğin bitimine üç dakika kala Shaq Goodwin’in basketi ile farkı tekrar tek hanelere indirdi. Çeyreğin son bölümünde çizgiye sıkça giden Yalova 14 sayıya kadar çıkan farkı 2 sayıya kadar düşürdü ve son çeyreğe Anadolu Basket 47-45 üstün girdi.

Son çeyreğe iki takım da kontrollü başladı ve bitime altı dakika kala Yalova skoru eşitledi 53-53. Anadolu Basket Murat Kaya ile üst üste iki üçlük bularak skorda tekrar üstünlüğü ele alan taraf oldu. Kalan bölümde 12-2’lik seri yakalayan Anadolu Basket farkı tekrar çift hanelere çıkararak maçı 73-61 kazandı ve üçüncü galibiyetini aldı. 

Desmond Marquis Washington 27 sayı, William Shaquille Goodwin 11, Akın Kandemir 12 sayıyla takımlarının skorerleri oldu.

Yorumlar Okunma: 1246