TOFAŞ tam gaz devam - BasketFaul.com

TOFAŞ tam gaz devam

28-01-20 21:52

İSTATİSTİK: 
Tofaş evinde pek zorlanmadığı mücadelede Badalona'yı 91-76 yenmeyi başardı. Rion Brown Tofaş ile ilk Eurocup maçına çıkarken zaman zaman kalitesini ortaya koydu ve sadece 19 dakikada 20 sayı ile oynadı. Tofaş, ilk maçta 4 sayı farkla yenildiği Badalona'ya karşı ikili averajı da bu skorla almış oldu. Bu galibiyetin ardından Tofaş 3 galibiyete ulaşırken üst tura çıkabilmek için de ciddi avantaj yakaladı.


Maça çok sert başladık. İlk 4 dakikarakibe saha içinden isabet şansı vermezken tamamen oyun düzeninin dışına çıkardık. Kenardan gelen genç guard Dimitrijevic gidişatı değiştiren isim oldu. 7 sayı 2 asist ile çeyreğin geri kalanında takımını adeta taşıdı. Tofaş'ta Muhsin etkili olsa da hücumda tam olarak akıcılığı yakalayamadık. İlk çeyrek 17-15 temsilcimizin üstünlüğü ile sona erdi.

Savunma değişikliğine gidip zaman zaman zone zaman zaman da switch savunması yapan Tofaş rakibi top kayıplarına zorladı. İkinci çeyreğin ilk 4 dakikasının skoru 17-5 temsilcimiz lehine olunca fark da 14 sayıya kadar çıktı. Çeyrğein ikinci bölümü oyunun gidişatına uyum sağlayan Badalona hücumu toparlamaya çalışsa da farkı arttırdık. İlk devreyi 46-28 önde tamamladık.

Üçüncü çeyrekte savunmalar biraz düştü. Kolay sayı bulan ik itaraf da skoru yukarı çekerken temsilcimiz farkın kapanmasına izin vermedi. Mini seriler iki taraftan da gelse de fark korundu. Son çeyreğe 68-50 Tofaş önde girdi. 

Son çeyreğe de baskılı savunmayla girip rakibin topuna sürekli müdahele etmeye çalıştık. Kolay sayı üreten temsilcimiz farkı 21 sayıya çıkardı. Savunmada hiç direnç gösteremeyen Badalona geri dönüş için herhangi bir hamlede bulunamadı. Tofaş karşılaşmadan 91-76 galip ayrıldı. TOFAŞ'ta Rion Brown ve Devin Williams 20, Muhsin Yaşar 14 sayıyla oynadı.

Yorumlar Okunma: 1525