Arıca: Hedef A takıma daha çok ve daha kaliteli oyuncu göndermek - BasketFaul.com

Arıca: Hedef A takıma daha çok ve daha kaliteli oyuncu göndermek

28-01-20 15:17
BGL Final Grubu'na deplasmanda TOFAŞ galibiyetiyle başlayan Beşiktaş'ın koçu Serkan Arıca, kızlardan sonra erkeklerde de A Takıma daha kaliteli oyuncu hazırlama çabası içinde olduklarını belirtti ve "Geçtiğimiz sezon BGL kadromuzdaki 3 kontenjan oyuncumuzun A takım kadromuzda olması hepimizi çok mutlu etti. 
Alt yapılarda kazanma odaklı olmadan doğru basketbol oynama kriterleri ile yetiştirmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Arıca şöyle konuştu:

"Beşiktaş Basketbol Ailesi olarak en küçüğünden en büyüğüne kadar bir sistem düzeninde keyifle oynayabilen, yaşı ve pozisyonu ne olursa olsun çembere bakabilen, çekinmeden pozisyonun gereğini oynayabilen, asla vazgeçmeyen, iyi insan vizyonuyla sporcular yetiştirip, amatör ruhunu kaybetmeden A takımımızda sorumluluk alabilecek seviyede geliştirmeyi hedefliyoruz. 
Kadın basketbolunda A takımımıza altyapımızdan çıkardığımız oyuncular gibi Erkek Basketbol A takımımıza da daha fazla oyuncu çıkarmak istiyoruz. Geçtiğimiz sezon BGL kadromuzdaki 3 kontenjan oyuncumuzun bu sezon A takım kadromuzda olması hepimizi çok mutlu etti. 


Kız ve erkek altyapı takımlarımızın her yaş grubunda potansiyeli yüksek sporcularımız var. Özellikle küçük yaş gruplarımızda kazanma odaklı olmadan doğru basketbol oynama kriterleri ile yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bunun meyvelerini de net bir şekilde almaya başladık. 
Beşiktaş BGL takımımızda da doğruları yapmaya odaklanarak hiç kimseyi gözümüzde büyütmeden "takım olma" duygusu ve sinerjisi ile son oynadığımız 4 maçı da kazanarak yolumuza devam ediyoruz. Kalbimizin bir köşesinde bir hayalimiz var ve hayalimizi hak edebilmek için de bahane üretmeden var gücümüzle çalışıyoruz. 

BGL organizasyonu ile sporcu kardeşlerimize ve tüm stafflara çok önemli gelişme ortamı sağladığı için Tbf'ye çok teşekkür ederiz." 

Yorumlar Okunma: 1079