Mücahit Doğan kök hücre naklini bekliyor - BasketFaul.com

Mücahit Doğan kök hücre naklini bekliyor

28-01-20 14:07
Antrenör Mücahit Doğan, sağlığına kavuşmak için kök hücre naklini bekliyor. Bu naklin gerçekleşmesi için ise gereken miktar 200.000 TL. Yakınları ise bu miktarın toplanması için bir bağış kampanyası başlattılar.

Ani kalp durması yaşayan Mücahit Doğan, ambulansta ve hastanede kısa süreli beyne oksijen gitmemesi sonucunda sıkıntılı süreci başlıyor. Uzun süre yoğun bakımda kalan Doğan, makineye bağlı bir şekildeydi. Doktorların pek de umutlu olmadığı makineden kurtulamaz dediği anda ise Doğan, herkesin aksine 4-5 aydır makinesiz yaşamını sürdürüyor. Ancak bilinci tamamen kapalı bir şekilde. Gereken miktarın toplanmasıyla birlikte kök hücre nakli İstanbul'da gerçekleştirilecek. 

Doğan, en son TB2L ekiplerinden Nazilli Belediyesi'ni çalıştırmış, zor durumda bütün oyuncularına sahip çıkıp arkasında durarak iyi bir takım olma örneğini göstermişti.

Aydın Türk Eğitinmsen Sendikası tarafından eski başkanlardan Mücahit Doğan için valilikten izin alınarak başlatılan kampanyanın IBAN hesabı ise şu şekilde:
Veli Yıldırım (Aydın Türk Eğitimsen Başkanı)
IBAN: TR520001002647326802935004 

Yorumlar Okunma: 1728