Babasının yolundaydı (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Babasının yolundaydı (Necip Kapanlı)

28-01-20 10:59
Bu sezon ilk kez Pazar gecesi NBA maçı izlemedim... Dahası içimden hiçbir şey yapmak gelmedi... Kobe'yi kaybetmiştik... 

Elini hiç sıkmadığım ama evimizden çıkmayan bu adamı neden bu kadar sevdiğimi anlamaya çalıştım. Harika bir oyuncu, olağanüstü bir rekabetçiydi. Acaba nedeni bu muydu?

Aşil tendonu kopmuşken serbest atışları kullandığı an gözlerimin önüne geldi. En kötü şartlarda dahi teslim olmayı reddetmesi miydi onu çok sevmemin nedeni?

Sonra farkettim ki, onun büyük tevazu idi asıl neden. Şöhret ile kibir birbirlerine ancak bu kadar düşman olabilirlerdi... 

Ertesi gün maçların highlightlarını izlediğimde Tucker'ın ağlayarak oynadığını, tribündekilerin ağlayarak izlediğini, kimsenin kendisi gibi oynamadığını, kimsenin Kobe'nin üzüntüsünü yaşarken sahadakileri izlemediğini görünce NBA yönetimini, maçları ertelemediği için lanetledim. 

Kazanın detayları ortaya çıkmaya başladığında bu defa dikkatim, Kobe ile birlikte kazada yaşamını yitiren 13 yaşındaki kızı Gianna Bryant'a kaydı. Onu babası ile birlikte tribünde maç izlerken tanımıştık. Son günlerde Kobe, Gianna'yı yanından ayırmıyordu, ölüme de birlikte gittiler...

Sonra o güleryüzlü kızın basketbolculuğu ile ilgili yorumları okudum, videolarını izledim. Çok yetenekliydi ve belli ki hayalinde babasının kadın versiyonu olmak vardı. Antrenörü Kobe ise bu ihtimal oldukça fazlaydı. 

Liseyi bitirdikten sonra basketbol kariyerine devam etmek istediği UConn Üniversitesi'nin, hayatında hiç formasını giymediği bir çocuğun formasını salona astığını okuyunca duygusal tarafım yeniden yükseldi. 

Üzüntüler, sevincin kardeşi... Dayanılması kolay olmasa da sevdiklerimizden ayrılıyoruz. 

Kobe'nin de, öldüğünden sonra daha yakından tanıdığımız kızı Ginanna'nın da toprakları bol olsun...

 

Yorumlar Okunma: 2133