Basketbol dünyası Kobe için ağlıyor - BasketFaul.com

Basketbol dünyası Kobe için ağlıyor

27-01-20 09:34
Kobe Bryant'ın helikopter kazasında yaşamını yitirmesi tüm dünyada büyük üzüntü yarattı.

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dallas’ın Kobe Bryant’ın efsane forma numarası 24 numarayı emekli edeceğini ve bir daha kimsenin bu forma numarasını giymeyeceğini duyurdu.

Kobe'nın takım arkadaşı Shaq, “Arkadaşımı, kardeşimi, şampiyonluklar kazandığım partnerimi, kaybetmenin trajik ve hüzünlü anını anlatacak kelime yok.  Seni seviyorum ve seni özleyeceğim. Kobe, bir basketbolcudan çok fazlasıydı, o bir aile adımıydı. En büyük ortak noktamız buydu. Onun çocuklarını kendi çocuğum gibi kucakladım ve o da benim çocuklarımı kendi çocuğu gibi kucakladı. Onun kızı Gigi ile en küçük kızım Me’Arah aynı gün doğdu” dedi.

Magic Johnson, basketbolunun Kobe’siz bir daha asla aynı olmayacağını dile getirdi, şu paylaşımı yaptı: “Bunları yazarken allak bullak oluyorum. Kobe ve kızının bu sabah helikopter kazasında öldüğü bu yıkıcı haber yüzünden ağlıyorum. Arkadaşım, bir efsane, bir eş, bir baba, bir oğul, bir erkek kardeş, bir Oscar kazanan ve tüm zamanların en büyük Lakers‘lısı gitti. Kabul etmek çok zor. Kobe bu oyunun liderlerindendi. Hem erkek hem de kadın oyuncuların akıl hocasıydı. Bilgiyi, zamanı ve yeteneği birçok gence, kolejdeki oyunculara ve NBA ile WNBA’deki oyunculara öğretti. Kelimeler, onun basketbol üzerindeki etkisini anlatamaz. Tüm dünyadaki basketbolseverlerin onu özleyeceğini biliyorum. Özellikle de Los Angeles şehri… O böyle bir ikondu ve LA için de çok şey yaptı. Evsizlere yardımcı olma konusunda tutkuluydu ve kadın basketbolunun savunucusuydu. Kızın basketbol takımına koçluk yapmak onu çok mutlu etti. Onunla Lakers basketbolu hakkında konuşmayı, baba ve koca olma hakkında konuşmayı ve İtalya’yı ne kadar sevdiğimiz hakkında konuşmayı çok severdim. Bu konuşmaları ve onu çok özleyeceğim. Basketbol ve şehrimiz Los Angeles, Kobe olmadan asla aynı olmayacak. Ailesi için dua ediyoruz ve her zaman Bryant ailesinin yanında olacağız.”

Kobe Bryant'ın yakından takip ettiği, zaman zaman arayıp önerilerde bulunduğu Atlanta Hawks'ın genç yıldızı Trae Young, 45 sayı attığı  Washington Wizards maçında Kobe'nin forna numaralarını anımsatarak 8 numarayı giydi ve 24 top kullandı.
 
DOC RIVERS KONUŞAMADI

 

Yorumlar Okunma: 3153