Heyecanlı mücadelenin galibi Mamak - BasketFaul.com

Heyecanlı mücadelenin galibi Mamak

25-01-20 17:59

İSTATİSTİK:

TBL 16. haftasında Final Gençlik'i konuk eden Mamak Belediyesi çekişmeli geçen karşılaşmadan 73-71 galibiyetle ayrıldı. Mamak Belediyesi'nin yeni transferleri Ovidijus Varanauskas 18 sayı, 6 asist, Umut Geçen ise 4 sayı, 2 ribaund ve 1 top çalmayla karşılaşmayı tamamladılar.

Fatih Cantitiz ve Marlain Veal ile karşılaşmaya iyi başlayan Final, skor üstünlüğünü ilk dakikalardan eline aldı. Tecrübeli oyuncu Mustafa Baki Görür, dışardan katkısıyla farkı eritmeye başladı. Son haftalarda öne çıkan genç oyuncu Engin Kalkan'ın basketiyle farkı eriterek öne geçti. Kalan dakikalarda üstünlüğün el değiştirmeye devam ettiği ilk çeyreği 25-20 Final Gençlik önde tamamladı. 

İkinci çeyreğe savunmada daha iyi başlayan Mamak, rakibini arka arkaya top kaybına zorladı. Ancak Final, Marlain Veal ile cevap vermekte gecikmedi. Final, bu dakikalarda dış şutlarda üstünlüğü korumaya çalıştı. Mamak ise rakibinin savunmadaki zayıflığını kullanarak içeri katederek skor buldu. 01:18 dakika kala Mamak farkı eriterek skoru 37-37 eşitledi. Son bölümde çizgiden kayıpsız dönen Mamak üstünlüğü eline aldı ve çeyreği 39-38 önde tamamladı. 

Üçüncü çeyrekte de dış şut denemelerine devam eden Final, arka arkaya kaydettiği isabetlerinin ardından tekrar üstünlüğü eline aldı. Mamak yeni yabancısı Varanauskas'la cevap vererek farkın açılmasına izin vermedi. Son bölümde skorun eşitlendiği karşılaşmada çeyrek 56-56 eşitlikle geçildi. 

Çekişmenin giderek yükseldiği karşılaşmada son çeyrek iki ekip de kolay sayıya izin vermedi. Son 5 dakikaya 62-62 eşitlikle girilen karşılaşmada Mamak bu dakikalarda gösterdiği reaksiyonla skor üstünlüğünü eline aldı. 29 saniye kala Salih Uğraşan'ın üçlüğüyle skor bir kez daha eşitlendi (71-71). Faul atışlarından kaydettiği sayılarla skor üstünlüğünü tekrar eline alan Mamak, karşılaşmayı 73-71 kazandı.

Öne çıkanlar..
Mamak Belediyesi: Ovidijus Varanauskas 18 sayı-6 asist, Mustafa Baki Görür 16 sayı-6 ribaund

 

Final Gençlik: Marlain Veal 21 sayı-8 ribaund, Abdoulaye Gueye 19 sayı-14 ribaund

Yorumlar Okunma: 809