Erdoğan: Zor süreçten geçiyoruz - BasketFaul.com

Erdoğan: Zor süreçten geçiyoruz

25-01-20 16:05
Galatasaray Doğa Sigorta Koçu Ertuğrul Erdoğan, 92-71’lik Bahçeşehir Koleji yenilgisinin ardından açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Arka arkaya gelen sakatlıklar maalesef hem takım üzerinde hem de oynadığımız basketbol üzerinde ciddi bir negatif efekt yaratıyor. Dolayısıyla bir an önce bu moddan çıkmamız lazım. Bugünün özelinde yaptığımız 22 top kaybı verdiğimiz 15 hücum ribaunduyla Kazan maçına benzer bir fotoğraf ortaya koyduk. Bir an önce tekrar kazanan takım kimliğine dönmemiz açısından bu dönemi doğru basketbolla takımla birlikteliğiyle geçmemiz lazım. Ümit ediyorum sakatlıklar da neticelenip, basketbolcularımız sağlıklı bir şekilde döndüklerinde tekrar hem savunmada hem hücumda kadro derinliğine ulaşmış olacağız ve tekrar o eski kimliğimize kavuşacağız.”

Bahçeşehir Koleji maçının ardından Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya da, “Açıkçası bu mağlubiyet bizi çok üzdü. Unics Kazan maçından sonra hem ayağa kalkmak hem de bir şeyler yapacağımızı göstermemiz gerekiyordu çünkü ligde bizim bir hedefimiz var” diye konuştu.

“Bugün hiçbir mazerete sığınmadan, kötü defans yaparak 91 sayı yedik ve maçı kaybettik. Tabii ki bunun sebeplerini teknik ekip değerlendirecektir. Belki eksiklikler, belki defans zafiyeti, belki yorgunluk ama her ne olursa olsun bize yakışmayan bir sonuç. Gerekli önlemleri mutlaka alacağız” diyen Yalçınkaya, şimdiki tek hedeflerinin Çarşamba günü oynanacak Unics Kazan maçı olduğunu söyledi. 

Yorumlar Okunma: 1159