Tofaş Prepelic'e takıldı - BasketFaul.com

Tofaş Prepelic'e takıldı

22-01-20 23:49

 İSTATİSTİK:
Tofaş, Barcelona'da oynanan mücadelede Badalona'ya 88-84 yenilmekten kurtulamadı. Maç boyu önde gitsek de 37 sayıyla durdurulamaz bir performans sergileyen eski Banvit'li Prepelic'e engel olamadık. Badalona'da Kerem Kanter 6 sayı üretirken temsilcimizde Mejia 20 sayıyla en skorer oyuncu oldu. Berkan 17 sayı üretirken Berk de 7 sayı 7 asistle ciddi katkı verdi.

Yüksek tempoda başlayan mücadelede Tofaş hiç geri adım atmadı. İlk 3 dakika 12-12 geçilirken ilk beşin tamamından isabet gelmişti. Çeyreğin devamını da iyi oynayan temsilcimiz rotasyonla da kalitesini hiç bozmayınca ilk çeyreği 24-21 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin başında Mejia ve Muhsin ile etkili olan temsilcimiz skor üstünlüğünü korumaya çalıştı. Serbest atışlarda yüzdeli oynamamız farkın bir çift hanelere çıkmasını sağladı. Devre sonunda biraz gevşesek de hücumda üretmeye devam edince devre arasına 48-39 önde girdik.

İkinci yarının başındaki 110 saniye bütün üstünlüğümüzün silinmesine sebebiyet verdi. 9-0'lık seriye engel olamayınca maç adeta yeniden başladı. Kerem Kanter ve Klemen Prepelic fark yaratan isimler olurken Berkan Durmaz'ın üç serbest atışı bize nefes aldırdı. Mejia'dan gelen 8 sayılık bireysel katkı ile skoru dengede tutmayı başardık. White'ın üçlüğüyle son çeyreğe 68-67 önde gittik.

Mejia'nın üçlüğüyle son çeyreğe girsek de rakibin 6-0'lık serisi onları öne geçirdi. Maç boyu alev almış bir şekilde oynayan Prepelic canımızı sıkarken skorda hep oyunun içinde olduk. Son iki dakikaya 83-78 Badalona önde girdi. Mejia'nın isabetiyle farkı 3 sayıya indirdik. Savunmada Phillip Prepelic'e üçlük sırasında faul yapınca fark yeniden 6 sayıya çıktı. Mejia'ya da üçlük sırasında faul yapıldı ama 2/3 gelince son 40 saniyeye 86-82 girildi. Prepelic bu sefer potaya giderek farkı 6 sayıya çıkardı. Berkan'ın isabeti skoru belirledi 88-84

 

Yorumlar Okunma: 1806