Daçka "Demir" Gibi - BasketFaul.com

Daçka "Demir" Gibi

21-01-20 22:34

İSTATİSTİK: 
Darüşşafaka Tekfen evindeki mücadelede Eurocup'ın favorileinden Trincheri'nin Partizan'ını 65-63 yenmeyi başardı. Savunmaların konuştuğu akşamda temsilcimizin en skorer ismi çok kritik isabetlerin sahibi Berk Demir 13 sayıyla oldu. Jones 12 Browne 11 sayı üretirken saha içinden yüzde 33 ile oynayabildik. Partizan'da ise Zagorac, Paige ve Beşiktaş'tan gelen McAdoo 13 sayıyla oynadı.


Karşılaşmaya savunmada müthiş başladık. İlk 5 dakika rakibe sadece 2 sayı imkanı verirken 8-2 ile üstünlüğü erken ele geçirdik.  Fakat hücumda istediklerimizi bir türlü yapamayınca farkı açma şansını yitirdik. Yavaş yavaş toparlanan Partizan da farkı eritti. Yine de ilk çeyrek 15-12 temsilcimizin üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe Doğuş'un üçlüğüyle girsek de rakibe verdiğimiz 9-0'lık seri temsilcimize mola aldırdı. Mola sonrası da akıcılığı hiç sağlayamazken serbest atışlarla üretimi sağladık. Doğuş yine yegane isabeti bulan isim olurken çeyrek sonunda gelen Berk ve Jones'un üçlükleri nefes aldırdı. Fakat devre arasına 32-30 üstün giren taraf Partizan oldu.

Düşük tempo üçüncü çeyrekte de devam etti. Bol faullü çok sert savunmalar iki takımın da ritm bulmasının önüne geçti. İlk 4 dakika temsilcimiz sayı üretemedi ama fark sadece 6 sayıya kadar çıktı. Berk Demir temsilcimiz adına ateşi yakan isim oldu. 14-2'lik seri ile üstünlüğü ele geçiren temsilcimiz yabancılarından da bu bölümde katkı aldı. Çeyrek sonu karşılıklı sayılarla geçerken son çeyreğe 48-43 Darüşşafaka önde girdi.
 
 
Son çeyrek diğer çeyreklerin aksine hücum performanslarıyla dikkat çekti. İki taraf da daha iyi organize olurken çeyreğin başını iyi oynayan temsilcimiz skoru 54-45'e getirince Partizan molası geldi. Mola sonras 3 dakika sayı üretemeyen temsilcimiz 5-0'lık seriye de engel olamadı. Kartal üçlüğüyle Daçka'ya hayat öpücüğü verirken savunmalar yine sertleşmeye başladı. Bu sefer temsilcimzi rakibe 2 dakika sayı imkanı tanımadı. Son 2.47'ye 60-55 önde girdik. zagorac'ın üçlüğüne Kartal cevap verirken Zagorac'tan bir isabet daha  geldi. McAdoo'nun serbst atışlarıyla skor 63-62'ye gelse de Browne'ın zor ve dengesiz isabetiyle farkı yeniden üç sayıya çıkardık. Kendisine faul yapılan Zagorac 1/2 atınca son 29 saniyeye iki sayı farkla üstün girdik. Browne bu sefer kaçırsa da Zaograc'ın atışı da hiçbir şeye değmedi. Kalan süreyi eriten Darüşşafaka Tekfen karşılaşmadan 65-63 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2245