Yapanların emeğine sağlık (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Yapanların emeğine sağlık (Necip Kapanlı)

20-01-20 11:15
Son derece profesyonelce hazırlanmış bir ING All Star organizasyonu izledik. Tribünleri dolduranların taşıma topluluklar yerine coşkulu basketbolseverler tarafından doldurulmuş olması da moral veren bir görüntüydü. 

All Star bir bayramlaşma, bir eğlence olduğu için performanslar açısından çok büyük beklentilere girmemek gerekir ama yine de özellikle Smaç Yarışması'na katılanların organizasyona saha fazla saygı gösterip bir hazırlık yapmasını beklerdik. Bu hazırlığı göremedik. Ayrıca jürinin de iyi hakemlik yapamayıp duygusal davrandığını söylememiz gerekir.

Oyuncuların en yüksek konsantrasyonla yarıştıkları 3 Sayı'da Melih Mahmutoğlu keskin nişancılığını bir kez daha gösterdi. NBA'in dahi çözüm bulamadığı All Star maçı ise beklendiği gibi geçti. En son çekişmeli All Star maçı "Yerliler-Yabancılar" arasında oynanmıştı ancak artık güç dengesi yabancılar lehine fazlaca açıldığı için bu format tarihte kaldı.

All Star'a seçilmek bütün dünyada oyuncular için bir kariyer belgesidir. Bizde ise yakın zamana kadar seçilenler , "Ne mazeret uydursam da katılmasam" diye kıvranırken, bu defa seçilenlerin koşarak gelmesi, seçilmeyenlerin burukluk yaşaması çok önemliydi.

Sonuçta sponsorların profesyonel ekipleri ile verdiği katkının da etkisiyle çok güzel bir organizasyon izledik. Yapanların eline sağlık.

Not: Acaba All Star maçının süresi azaltılsa mı? İnsanlar maç oynanırken salondan ayrılmaya başlıyor. 

Yorumlar Okunma: 2229