CSKA çift maç haftasında mutlu (Gençalp Kozan) - BasketFaul.com

CSKA çift maç haftasında mutlu (Gençalp Kozan)

17-01-20 22:02

İSTATİSTİK: 

THY Euroleague'de CSKA Moskova son bölümde Baskonia'nın yaklaşmasına izin verse de evinde rahat bir galibiyet aldı. 

Mike James'in 33 sayısının yanı sıra rakibine asistlerde 18-13 üstün gelen Rus ekibi 13/27(%48) ile üçlük kullandı.

Baskonia maça çok rahat başlarken konuk ekip CSKA savunmasını çok rahat delip Tornike Shengelia'nın asistleriyle yardımları cezalandırdı, böylece skor henüz 5 dakikada 12-21'e geldi. Devamında savunma ribaundlarına daha sıkı konsantre olup Baskonia'nın hücumlarını yavaşlatan, bu sayede yardıma gitmeden bire bir savunma yapmayı başarabilen CSKA; Mike James'in hücum liderliğinde önce oyunu dengeledi, çeyrek biterken de öne geçti (27-25).

İkinci periyotta sete sete mahkum kaldıkça düzenli hücum etmekte zorlanan Baskonia için hücum ribaundları ilaç gibiydi, birkaç kez centilmenlik sınırlarının dışına çıkan Youssoupha Fall'ın fiziksel anlamda verdiği katkı bu anlarda değer kazandı. CSKA cephesi ise Mike James'in bire birlerine savunma kaynaklı sayılar ve doğru top trafiğinin sonucundaki üçlükleri de ekleyip hücum çeşitliliğini sağlarken kısalardan Baker ve Hilliard, uzun rotasyonunda da Voigtmann'ın verdiği şut katkısıyla soyunma odasına 52-46 önde girdi.

İkinci yarıyla birlikte istediği oyunu tamamen empoze eden CSKA Moskova yalnızca savunma ribaundlarını değil, ikinci şans sayılarını da dengeledi. Gitgide daha da bireyselleşip tahmin edilebilir hâle gelen Baskonia hücumlarına topu kazanıp geçiş oyunları üreterek karşılık veren ev sahibi ekip son 5 dakikaya 19 sayı farkla önde girdi (86-67). Ancak bu andan sonra disiplinden uzaklaşıp üst üste top kaybeden CSKA karşısında Fall ile hücum ribaundlarını toplayıp maçın genelinde iyi gözükmeyen Janning'ten dış atış katkısı alan Baskonia 12-0'lık seriyle skoru bitime 21 saniye kala 90-86'ya kadar getirdi. Koç Itoudis'in art arda molaları sonucunda Rus ekibi son bölümde daha fazla hata yapmadı ve karşılaşmayı 94-90 kazandı.

Öne çıkanlar...
CSKA Moskova: Mike James 33 sayı (5/9 üçlük), 3 ribaund, 3 asist; Darrun Hilliard 14 sayı (4/5 üçlük), 2 asist; Johannes Voigtmann 10 sayı, 5 ribaund
Baskonia: Youssoupha Fall 19 sayı, 6'sı hücum 10 ribaund; Pierria Henry 18 sayı, 6'sı hücum 9 ribaund, 4 asist

Yorumlar Okunma: 341