Darüşşafaka çizmeden çıkamadı - BasketFaul.com

Darüşşafaka çizmeden çıkamadı

16-01-20 01:03

İSTATİSTİK:

Darüşşafaka maç boyu geride götürdüğü mücadelede Bologna'ya 83-72 yenilmekten kurtulamadı. Kyle Weems, Gamble ve Teodosic üçlüsüyle etkili olan Bologna çok kötü dış atış atsa da ikiliklerdeki çılgın yüzdesi ve bol bol serbest atış kullanarak kazanmayı bildi.


Bologna karşılaşmaya 13-2 ile başlarken hücum yapmakta çok zorlandık Bir türlü ritm bulamayan Daçka çeyrek sonunda bulduğu isabetleri bulamasa fark geri dönülemez noktalara ulaşabilirdi. Çeyrek bitimindeki 7-0'lık seri ile farkı kapatan temsilcimiz ilk çeyreği 20-14 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe takımlar daha istekli başlasa da Bologna sürekli serbest atışlarla sayı üretmeyi başardı. Daçka oyundan kopmazken alternatif oyunculardan üretim sağladık. Oyun Bologna'nın kontrolünde kalırken fark da sabit kaldı. Devre arasına Bologna 8-0'lık seriyle girince skor 47-33'e geldi.

İkinci yarıya daha kontrollü girdik. Rakibin maçı koparmasına engel olurken farkı da tek hanelere indirdik. Çok sayıda oyucudan katkı almamız takımın direncini de arttırdı. Savunmayı toparlayan Daçka rakibe sadece 12 sayı imkanı verince son çeyreğe 7 sayı farkla 59-52 geride girdi.

Son çeyreğe Bologna 9-2'lik seriyle girince maç da bir anlamda kopmuş ldu. Hücumda akıcılık sağlayamayınca dönem dönem iyi savunma yapsak da farkı eritemedik. Karşılaşmadan Bologna 83-72 galip ayrıldı.
 
Bologna'da Milos Teodosic 19 sayı (1/8 üçlük), 4 ribaund, 2 asist, Kyle Weems 11 sayı, 7 ribaund, r4 asist, Julian Gamble 15 sayı, 6 ribaundla oynadı. Daçka'da ise Dprpn Lamb 16 sayı, 2 ribaund, Sinan Güler 13 sayı (o/4 üçlük), 3 ribaund, 2 asist, Bonzie Colson 13 sayı, 7 ribaundla öne çıktı.

 

Yorumlar Okunma: 1057