Telekom'dan üçüncü çeyrek operasyonu - BasketFaul.com

Telekom'dan üçüncü çeyrek operasyonu

15-01-20 21:42

İSTATİSTİK:

FIBA Champions League 11. haftasında Manresa'yı konuk eden Türk Telekom, çekişmeli geçen maçı üçüncü çeyrekteki 24-9'luk skorla çevirip 78-72 kazandı.

Tempolu başlayan karşılaşmada Telekom arka arkya üçlükleri kaydetti. İçeriden etkili başlayan Manresa, dışardan kaydettiği sayılarla da üstünlüğü eline aldı. Kalan dakikaların çekişmeli geçtiği ilk çeyrek 23-22 Manresa üstünlüğüyle geçildi. 

İkinci çeyreğe TJ Campbell ile iyi başlayan Telekom skora da 30-30 eşitlik getirdi. Ancak yakaladığı ritmi sürdüren Manresa öne geçmekte zorlanmadı ve Telekom'a molayı aldırdı. Mola dönüşü pota altında Fall daha etkili kullanan Telekom, kolay sayıya izin vermedi. Ancak yayın gerisinden de bu dakikalarda yüzdeli oynayan Manresa skor üstünlüğünü korumasını bildi ve devreyi 50-41 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe çok iyi başlayan Telekom 9-3 seriyle farkın açılmaısna izin vermedi ve maçın içinde kalmaya devam etti. Savunmayı da yukarı çeken Telekom yayın gerisinden de yakaladığı ritmle skora dengeyi getirdi. Bu geri dönüşü beklemeyen Manresa rakibine karşılıklı vermekte bu dakikalarda zorlansa da üstünlük mücadelesini sürdürdü. Ancak Telekom 02:44 dakika kala Muhammed Baygül'ün üçlüğüyle öne geçti (59-57). Kalan dakikalarda da üstünlüğü koruyan Telekom çeyreği 65-59 önde tamamladı. 

Son çeyreğe daha dağınık başlayan Manresa'nın aksine iyi başlayan Telekom, Kyle Wiltjer'in arka arkaya sayılarıyla 02:56 dakika kala farkı çift hanelere çıkardı (75-64). Ama maçı kolay bırakmayan Manresa 8-0 seriyle maça tekrar ortak  olmasını bildi. Son bölümün çekişmeli geçtiği karşılaşmadan 78-72 galibiyetle ayrıldı. Telekom'da Kyle Wiltjer 22 sayı, TJ Campbell 18 sayıyla galibiyette etkili rol oynadı.

 

Yorumlar Okunma: 799