Mala: Yabancılardan beklediğimiz katkıyı alamadık - BasketFaul.com

Mala: Yabancılardan beklediğimiz katkıyı alamadık

15-01-20 13:33
FATİH ŞEKER
TBL’de ilk yarıyı 9. sırada tamamlayan ve beklentilerin altında kalan Konyaspor’da Genel Menajer Nihat Mala, sezonun ilk yarısını değerlendirdi
 
İşte Nihat Mala’nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:
 
* Konya’da basketbol organizasyonunu sağlam temellere oturtmak, sürekli hale getirmek ve Konya’yı basketbolda en iyi şekilde temsil etmek için yola çıktık. iyi bir oluşumla sezona başladık. Süper Lig'e çıkma hedefinden şaşmış değiliz. İlk yarıdaki görüntü itibariyle oynadığımız basketbol ve sonuçlar, bu doğrultuda olmadı. Sezon başından bu yana çok fazla sakatlık ve şanssızlıklar yaşadık. Verim aldığımız, verim alamadığımız isimler oldu. Hep beraber oynayabilen, ritm tutturabilen bir takım haline gelemedik. Rotasyonlarda çok fazla değişiklikler oldu. İbrahim Yıldırım, Goodwin haftalarda oynamadı, tam ritmini bulacakken Ceyhun Altay da sezonu kapattı.
 
* Yönetim ve profesyonellerimiz bize desteğini eksiksiz verdi. Hiçbir maddi problemimiz yok. Yönetimimiz yapması gerekenden daha fazlasını yapıyor. Teknik ekip olarak bu görüntüyü değiştirecek bilgiye ve tecrübeye sahibiz. Şu anda yaşadığımız durum sportif başarısızlık olarak görülüyorsa, bu durumdan ben, teknik ekip ve oyuncular sorumludur. Biraz daha sabıra ve desteğe ihtiyacımız var. Yabancı oyunculardan da yüzde yüz katkı aldığımızı söyleyemem. Yönetimimizle bu konuda hakkında görüşeceğiz. Takımın düzlüğe çıkması adına ne gerekiyorsa yapacağız.
 
* Başantrenörümüz Ozan Bulkaz da bu durumu değiştirecek tecrübeye sahip. Bu işinden hep beraber çıkacağız. Hocamız pozitif bir isim. Umutsuzluğa kapılmadan, takımı hedefe çıkarmak adına var gücüyle çalışıyor.
 
* Önümüzde 15 maç var. Matematiksel olarak umudumuz devam ettiği sürece hedefimiz birincilik. Direkt çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Elimizdeki kadro bu ligin en değerli kadrolarından. Kadromuz ligde ilk yarıyı sonuncu sırada da tamamlasa çıkmaya aday bir kadro. İkinci yarıda çok daha iyi mücadele eden ve iyi basketbol oynayan bir takım haline gelmeyi planlıyoruz.
 
* Lig sürprizli geçiyor ancak bana kalırsa ikinci yarı daha farklı geçecek. İkinci yarı çok fazla sürpriz olacağını düşünmüyorum. Lig ilk yarıda çok fazla değişkenlik gösterdi. İkinci yarıda ekonomik olarak sağlam olan, sakatlık ve şanssızlar yaşamayan takımların öne çıkacağını düşünüyorum. Perşembe günü Gemlik maçının hazırlıklarına başlayacağız. Eksiklerimizi kapatarak ikinci yarıya çok daha hazır girmek istiyoruz.
 
* Alp Karahan A Milli Takıma kadar yükselmiş, çok yetenekli ve değerli bir isim. 3 aydır maç temposu olarak eksiği vardı. İlk maçtaki performansıyla bize önemli katkılar vereceğini gösterdi. Bizle birlikte olması bizim için şans.
 

* Wilbekin’e 4 maç ceza gelmişti. Federasyondan aldığı cezanın yanında kulüp olarak biz de ceza vereceğiz. 

Yorumlar Okunma: 2328