TBL'de En çok Gelişim Gösteren Oyuncu Ercan Osmani (Ece Ergez) - BasketFaul.com

TBL'de En çok Gelişim Gösteren Oyuncu Ercan Osmani (Ece Ergez)

15-01-20 12:36
TBL'de sona eren ilk yarının ardından koçlarla düzenlediğimiz ankette "En İyi Genç Oyuncu" ve "En Çok Gelişim Gösteren Oyuncu" sorduk. Bugün "En Çok Gelişim Gösteren Oyuncu" anketinin sonuçlarını açıklıyoruz. Dün açıkladığımız "En İyi Genç Oyuncu" anketin sonuçlarını buradan görebilirsiniz.

Her koçtan en çok gelişim gösterdiklerini düşünen üç oyuncu sıralamasını aldık. Değerlendirmeyi yaparken birincilere 3, ikincilere 2, üçüncülere 1 puan verdik... Birincilik için Bandırma Kırmızı oyuncusu Ercan Osmani ve Lokman Hekim Belediyespor oyuncusu Utku Yücedağ çekişti ve Osmani 15 puanla birinci, Yücedağ 10 puanla ikinci sırayı aldı. Bu ikiliyi 1881 Düzce Belediyespor'dan Eray Aydoğan ve Bandırma Kırmızı'dan Hakan Sayılı takip etti. 2017-18 sezonunda yaptığımız ankette Ercan Osmani "En İyi Genç Oyuncu" seçilmişti. 

İlk tabloda koçların seçimlerini, ikincisinde değerlendirme sonuçlarını bulacaksınız. 
 
KOÇLARA GÖRE TBL’NİN EN ÇOK GELİŞİM GÖSTEREN OYUNCULARI (2019-2020 Yarı Sezonu)
KOÇ
TAKIM
1.
2.
3.
Alkım Ay
Lokman Hekim Fethiye Belediyespor
Sedat Ali Karagülle (Bandırma Kırmızı)
Hakan Sayılı (Bandırma Kırmızı)
Utku Yücedağ (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor)
Arda Vekiloğlu
Petkim Spor
Utku Yücedağ (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor)
Koray Uzunhasan (Petkim Spor)
Mustafa Erdoğan (Bornova Belediyesi)
Ayberk Alen
Bandırma Kırmızı
Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)
Ercan Osmani (Bandırma Kırmızı)
Hakan Sayılı (Bandırma Kırmızı)
Benan Özçelik
1881 Düzce Belediyespor
Arda Berk Kaya (Bornova Belediyesi)
Hakan Sayılı (Bandırma Kırmızı)
Mert Camcı (Samsunspor)
 
Ceyhun Cabadak Manisa BŞB Gökhan Aydın (Balıkesir BŞB) Ercan Osmani (Bandırma Kırmızı)
Tolga Kaan Biber (Manisa BŞB)
Faruk Beşok
Bornova Belediyesi
Ercan Osmani (Bandırma Kırmızı)
Eray Aydoğan (1881 Düzce Belediyespor)
Kerem Aydan Özel (Bornova Belediyesi)
Fatih Elbaş
Gemlik Basketbol
Faik Can Kaşıkçı (Merkezefendi Bld. Denizli Basket)
Hakan Sayılı (Bandırma Kırmızı)
Sadık Emir Kabaca (Bandırma Kırmızı)
Gökhan Taştimur
Samsunspor
Ercan Osmani (Bandırma Kırmızı)
Merthan Mutlu (Akhisar Belediye)
Utku Yücedağ (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor)
Levent Erdoğan
Final Gençlik
Eray Aydoğan (1881 Düzce Belediyespor)
Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)
Mert Konuk (Balıkesir BŞB)
Murat Dikmen
Mamak Belediyesi
Sadık Emir Kabaca (Bandırma Kırmızı)
Mert Camcı (Samsunspor)
Mert Konuk (Balıkesir BŞB)
Murat Yolcu
Yalova Basket
Utku Yücedağ (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor)
Deniz Genç (Yalova Basket)
 
Eray Aydoğan (1881 Düzce Belediyespor)
Mustafa Mavili
Balıkesir BŞB
Gökhan Aydın (Balıkesir BŞB)
Eray Aydoğan (1881 Düzce Belediyespor)
Murat Can Esen (Gemlik Basketbol)
Ozan Bulkaz
Konyaspor
Berkay Sinirlioğlu (Konyaspor)
Barış Çağan Özkan (Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket)
Gökhan Aydın (Balıkesir BŞB)
Özhan Çıvgın
Akhisar Belediye
Kerem Aydan Özel (Bornova Belediyesi)
Gökhan Yazıcıoğlu (Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket)
Şahin Ateşdağlı
Merkezefendi Bld. Denizli Basket
Barış Çağan Özkan (Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket)
Ercan Osmani (Bandırma Kırmızı) Ata Kahraman (Bornova Belediyesi)
Timuçin Meriç
Anadolu Basket
Ercan Osmani (Bandırma Kırmızı)
Utku Yücedağ (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor)
Mustafa Erdoğan (Bornova Belediyesi)
 
       

 

DEĞERLENDİRME SONUÇLARI 

OYUNCU
1.
2.
3.
TOPLAM
Ercan Osmani (Bandırma Kırmızı)
3
3
-
15
Utku Yücedağ (Lokman Hekim Fethiye Belediyespor)
2
1
2
10
Eray Aydoğan (1881 Düzce Belediyespor)
-
3
2
8
Hakan Sayılı (Bandırma Kırmızı)
-
3
1
7
Gökhan Aydın (Balıkesir BŞB)
2
-
1
7
Barış Çağah Özkan (Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket)
1
1
-
5
Berkay Sinirlioğlu (Konyaspor)
1
1
-
5
Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)
1
1
-
5
Kerem Aydan Özel (Bornova Belediyesi)
1
-
1
4
Sadık Emir Kabaca (Bandırma Kırmızı)
1
-
1
4
Sedat Ali Karagülle (Bandırma Kırmızı)
1
-
-
3
Mert Camcı (Samsunspor)
-
1
1
3
Koray Uzunhasan (Petkim Spor)
-
1
-
2
Merthan Mutlu (Akhisar Belediye)
-
1
-
2
Mert Konuk (Balıkesir BŞB)
-
-
2
2
Mustafa Erdoğan (Bornova Belediyesi)
-
-
2
2
Ata Kahraman (Bornova Belediyesi)
-
-
1
1
Gökhan Yazıcıoğlu (Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket)
-
-
1
1
Murat Can Esen (Gemlik Basketbol)
-
-
1
1
Tolga Kaan Biber (Manisa BŞB)
-
-
1
1

 

Yorumlar Okunma: 2330