Beşiktaş farklı galip - BasketFaul.com

Beşiktaş farklı galip

14-01-20 21:59
 
FIBA Champions League D grubunda mücadele eden temsilcimiz Beşiktaş Sompo Sigorta, 11. haftada evinde konuk ettiği Happy Casa Brindisi karşısında baştan sona önde götürdüğü karşılaşmayı 96-67 kazandı.

Karşılaşmanın ilk sayıları pota altında Oğuz Savaş'tan geldi. Rakbine hücum alanı bırakmayan Beşiktaş, skor üstünlüğünü de eline aldı ve ilk çeyreği 24-14 önde tamamladı.

Dışardan şansını deneyen Brindisi, hiçbirini sayıya çeviremedi ve skorun gerisinde kalmaya devam etti. Yakaladığı ritmi ikinci çeyrekte de koruyan siyah-beyazlılar devreyi 55-30 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Brindisi daha etkili başlayarak skor bulsa da Beşiktaş devamını getirmesine izin vermedi. Kolay rakibi karşısında yakaladığı seriyle farkı açmayı sürdüren Beşiktaş çeyreği 76-51 önde tamamladı.

Son çeyrekte farklı üstünlüğü bırakmayan Beşiktaş karşılaşmadan 96-67 galibiyetle ayrıldı. Beşiktaş arka arkaya ikinci galibiyetini toplamda ise beşinci galibiyetini aldı.

Siyah-beyazlılar da Shaq McKissic 18 sayı, Oğuz Savaş 17 sayı ve Nemanja Djurisic 15 sayıyla galibibyette etkili rol oynadı.
 

 

Yorumlar Okunma: 1064