Türkoğlu: Finansal konularda büyük ilerleme kaydettik - BasketFaul.com

Türkoğlu: Finansal konularda büyük ilerleme kaydettik

14-01-20 13:59
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Nesine.com arasında imzalanan anlaşmayla Nesine.com; ING Basketbol Süper Ligi ve Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru oldu. İmza töreni; TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Nesine.com Yönetim Kurulu Başkanı Halit Gülbakanoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO’su Ömer Onan, Nesine.com yöneticileri, TBF temsilcileri, spor camiası ve basın mensuplarının katılımıyla, Shangri-La Bosphorus’ta gerçekleşti.

İmza töreninde konuşan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Uzun zamandır Türk sporuna ve sporseverlere kaynak yaratan projelerde görmeye alışkın olduğumuz Nesine.com, 2019-2020 ve 2020-2021 sezonlarında hem ING Basketbol Süper Ligi, hem de Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru olacak. Bu anlamda, iş birlikleri için Nesine.com CEO’su Halit Gülbakanoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum. 

Göreve geldiğimiz döneme kıyasla, finansal konularda önemli bir aşama kaydettik. Bu başarıda sponsorlarımızın yadsınamaz katkıları bulunmaktadır. 2016 yılından bugüne sponsor sayımızı yüzde 40, sponsorluk ve yayın gelirlerimizi yüzde 68 artırarak; mali yapımızı da Türk basketboluna artı değer olarak yansıttık. Basketbol heyecanını geniş kitlelere yaymada birbirinden değerli marka ve kurumların desteğini almak ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Basketbola duyulan bu güvenin sponsorlarımız için bir itibar kaynağına dönüşmesinde kararlılıkla çalışmalarımızı yürüteceğiz.” dedi. 

Yorumlar Okunma: 1635