Obradovic: ASVEL iyi basketbol oynuyor - BasketFaul.com

Obradovic: ASVEL iyi basketbol oynuyor

14-01-20 02:33

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı'nın ASVEL mücadele öncesi koç Zeljko Obradovic ile James Nunnally açıklamalarda bulundu.

 
Zeljko Obradovic, Fransız temsilcisinin hücum ribauntları ile hızlı hücumlarına dikkat edilmesi gerektiğini vurgularken; James Nunnally ise Asvel karşısında takım oyunu oynanması gerektiğini söyledi .
 
Zeljko Obradovic, “Son karşılaşmalarda sergilediğimiz oyunu tekrar etmemiz gerekiyor. ASVEL bu yıl çok iyi basketbol oynayan ekiplerden biri ve çok agresifler. Onların hücum ribaundu gücüne ve hızlı hücumlarına dikkat etmeliyiz. Aynı zamanda tam saha presi de çok iyi uygulayabiliyorlar. Bu yönlerine adapte olabilmeli ve top kayıplarımızı sınırlı tutarak oyunu kontrol edebilmeliyiz. Elbette taraftarlarımızın da salondaki yerlerini alarak iyi bir maç çıkarmamıza yardımcı olmalarını diliyorum.” dedi.
 

James Nunnally ise, “ASVEL sert basketbol oynayan, atletik ve agresif bir takım. Bizim için önemli olan doğru basketbolu oynamak olacak. Birlikte oynamalı ve onların fiziksel oyununa cevap verebilmeliyiz. Bizim için oldukça zorlu bir hafta olacak. Taraftarlarımızın yanımızda olarak bize destek vermelerini bekliyoruz.” şeklinde konuştu. 

Yorumlar Okunma: 623