Dünya'nın en iyi takımı (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Dünya'nın en iyi takımı (Necip Kapanlı)

12-01-20 22:40
Kadın Voleybol Milli Takımı'nı yıllardır izliyorum. Voleybolu seviyorum ama bu tek başına yetmez... Bütün Milli Takımları da seviyorum... Bu da yetmez... O takımın mücadelesini, davranışlarını da sevmek lazım... Ben bu kızları Milli Takıma aşklarından dolayı seviyorum.

Enerjilerinin yüzde 100'ünü değil, 500'ünü sahada harcıyorlar. Polonya maçında rakibin 6 kez maç sayısı için servis attığı dördüncü seti izlemiş olanlar bunu daha iyi anlayacaklardır. 

Vazgeçmemek, sonuna kadar mücadele etmek, kenardayken surat yapmamak, takımdaşlık, belki bunun ötesinde aile olmak (Yazın kampta Naz'ın bebeğini emzirme saatlerine göre program yapan bir milli takımın aile olmaması mümkün mü?), hata yapanı desteklemek, aynı şeyleri hissetmek... Bu grup başta bütün milli takımlar olmak üzere her branştaki herkes için olağanüstü bir örnek.

Olimpiyatlar'a katılmanın sevinciyle maç sonunda döktükleri o gözyaşları ne kadar saftı, ne kadar anlamlıydı? Oysa bunlar profesyonel sporcular ama Milli Takım'a verdikleri değer herşeyin üzerinde...

Dünyanın en güçlü takımı olmayabilir ama ben bu kadar güzel bir takım görmedim... Bütün antrenörlerin de hangi branşta olursa olsun, bu takımı izletmelerini öneririm. 
 

 

Yorumlar Okunma: 3964