Cizauskas bir attı, pir attı - BasketFaul.com

Cizauskas bir attı, pir attı

11-01-20 19:20
Akhisar Belediyesi çift haneli farklar yakaladığı maçın sonlarında yakalandı, o ana kadar 6 denemeden isabet bulamayan Ciauskas'ın üçlüğü ile rahatlayıp Anadolu Basket'i 79-74 yendi.

Akhisar maça Erdem-Cizauskas-Can-Hazer-Seawright beşi ile başlarken Anadolu Basket maça Berent-Larry-Barış-Yalçın-Terrell beşi ile başladı.

İlk çeyrekte Anadolu Basket hücumda Terrell Carter'ı boyalı bölgede çok iyi kullandı ve Akhisar uzunlarına karşı boyalı bölgede büyük üstünlük sağlayan Carter ilk çeyrekte 10 sayı üretti. Çeyrek başında Anadolu Basket skor ve oyun üstünlüğünü ele alsa da Akhisar'da Hazer Avcı-Can Özcan ikilisinin üç sayı gerisinden bulduğu isabetler Akhisar'ı oyunun içinde tuttu. Anadolu Basket Terrell'ın yanı sıra Berent ve Yalçın'la da skor bulmayı başardı ve ilk çeyreği Anadolu Basket 25-23 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Akhisar boyalı alanda Terrell Carter'a ikili sıkıştırma getirse de uzun oyuncu bu ikili sıkıştırmalara karşı doğru pasları bularak top kaybı yapmadı. Bununla birlikte Sercan ile Berent'in top almaması için topa baskı uygulayan Akhisar skor üstünlüğünü de Kahim Seawright'ın boyalı bölgedeki etkinliği ile geçirdi. Bu çeyrekte de Can Özcan ve Merthan Mutlu ile üç sayı çizgisinin gerisinden isabet bulan Akhisar Hazer Avcı'nın da etkili oyunu ile hücumda rahat bir çeyrek geçirdi ve devreye de 46-41 önde girdi.

Üçüncü periyoda Akhisar yine etkili başlayan taraf oldu. Sahada yer alan isimlerin hepsinden katkı alan Akhisar hücumda iç-dış dengesini de iyi oturtunca farkı çift hanelere kadar çıkardı. Anadolu Basket ise çeyreğin ilk dört dakikasında basket bulamazken bu çeyrekteki ilk saha içi isabetini Berkay Kansu ile buldu. Çeyreğin sonunda Cizauskas'ın da devreye girmesiyle Akhisar oyun kontrolünü elinde tutmayı başardı ve son çeyreğe 67-54 Akhisar üstünlüğü ile girildi.

Son çeyreğe iki takım da rolantide başlasa da Anadolu Basket rakibine yavaş yavaş yaklaşarak maça ortak oldu. İlk çeyrek haricinde Amerikalı uzunu Terrell Carter'ı etkili kullanamayan Ankara ekibi son çeyrekte uzununu hatırlayınca maça ortak oldu. Berent Kavaklıoğlu da Terrell Carter'a eşlik edince son bir dakikaya 73-73 eşitlikle girildi. Son 30 saniyeye girilirken Berent Kavaklıoğlu çizgiden tek isabet buldu ve skor 76-74 Akhisar lehine oldu. Devam eden hücumda Akhisar Basket'in Litvanyalı guardı Cizauskas maç boyu 0/6 ile oynadığı üç sayı çizgisinin gerisinden 7 saniye kala isabeti buldu ve Akhisar karşılaşmayı 79-74 kazanmayı bildi. 

Öne çıkanlar...
Akhisar Belediye: Hazer Avcı 17 sayı (4/5 üçlük), 6 ribaund, 3 asist, Vytenis Cizauskas 16 sayı (1/7 üçlük), 4 ribaund, 2 asist, Kahiem Seawright 10 sayı, 14 ribaund, Merthan Mutlu 15 sayı (3/4 üçlük), 8 asist
Ankara Anadolu Basket: İhsan Yalçın Azizmahmutoğulları 14 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Berent Kavaklıoğlu 13 sayı (3/5 üçlük), 5 ribaund, 7 asist, Terrell Carter 17 sayı, 12 ribaund

Yorumlar Okunma: 993