Karşıyaka evinde mutlu - BasketFaul.com

Karşıyaka evinde mutlu

11-01-20 19:13

İSTATİSTİK:
Karşıyaka evinde Teksüt Bandırma'yı rahat bir oyunun ardından 91-82 yenmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta Efes'e karşı ilk iç saha mağlubiyetini alan Karşıyaka evindeki güçlü oyununu da sürdürmüş oldu.


Maça iyi başlayan taraf iki üçlükle Bandırma oldu ana kısa sürede gelen 8-2'lik Karşıyaka serisi ile evsahibi kontrolü eline aldı. Morgan çok etkili olurken Metecan ve MBaye'nin de katkılarıyla Karşıyaka ilk çeyreği  25-21 öne tamamladı.

İkinci çeyreğe Bandırma fırtınası ile girildi. 3 dakikada gelen 8-0'lık seri üstünlüğü deplasman ekibine taşıdı. Kötü gidişe önce Morgan ardndan DJ Kennedy ile dur diyen Karşıyaka 8-0'lık kendi serisini yakaladı. Çeyreğin sonuna kadar üstünlüğünü kullanan Karşıyaka devre arasına 44-39 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin  başında çok iyi savunma yapan Karşıyaka farkı 11 sayıya çıkarırken rakibe sadece bir isabet şansı verdi. Taylor ve Crocker hücumu yönetirken üst üste dış atışlarla fark açılmaya başladı. Fark 13 sayıya geldiğinde televizyon molası geldi. Mola dönüşünde de değişen pek bir şey olmayınca Karşıyaka son çeyreğe 68-56 üstün girdi.

Son çeyreğe Türk ağırlıklı başlayan Karşıyaka'ya karşı serbest atışlarla direnmeye çalıştı Bandırma. Sürekli faullerle oyun sıkça dururken iki taraf da çizgiye geldi. Serbest atışlarda daha etkili olan Karşıyaka hem skoru hem oyunun kontrolünü elinde tuttu. Tam saha baskıyla rakibini kısıtlamaya çalışan Karşıyaka zaman zaman rakibini top kaybına zorlasa da fark çok fazla açılmadı. Alperen'in çok etkili oyunu ile Bandırma oyuna tutundu. Fark çift hanelerin altına bir türlü inmeyince Karşıyaka maçı kopardı. Karşılaşmadan Karşıyaka 91-82 galip ayrıldı.
 


Yorumlar Okunma: 1118