Pesic'e göre Efes, Barcelona'yı motive ediyormuş - BasketFaul.com

Pesic'e göre Efes, Barcelona'yı motive ediyormuş

10-01-20 14:59
EuroLeague’de bu akşam Anadolu Efes‘i konuk edecek olan Barcelona Lassa’da koç Svetislav Pesic, maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Efes‘in kendilerini motive ettiğini söyleyen Pesic, açıklamasında şunları söyledi:
“Çok zor bir maç olacak. Kendi oyunumuzu oynamamız için güvene ihtiyacımız var. Güven hakkında konuşmamız gerekirse; insanlar genellikle bunu hücumla ilişkilendirir. Hücumda karar vermeyi ve agresifliği, güvene bağlar. Bana göre ise güven, savunmada önemlidir. Savunmadaki kararlarınızdan şüphe etmemek, agresif oynamak ve bir planla oynamak bununla birlikte gelir.

Hem bireysel hem de takım olarak çok yetenekli bir takıma karşı oynayacağız. Birkaç yeni oyuncu dışında bir yıldır birlikte oynayan bu takıma karşı, savunmayı sınırlamak zorundayız. Bu kesin ve takımımızdan bunu bekliyoruz. Efes bizi motive ediyor, sadece onlara karşı oynadığımız için değil, durumumuzun da bizi motive ettiği için. Tüm favorilere karşı oynayabildiğimizi göstermemiz için bir fırsat olacak. Ve favorilerden biri de elbette Efes! Evimizde oynuyoruz ve oyun planımıza sadık kalarak, özellikle Efes gibi harika bir hücum takımına karşı gerekli agresifliği sahaya koymamız gerekiyor.” (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 1841