Ernak'tan Berk Demir ve Mahir Agva yorumları - BasketFaul.com

Ernak'tan Berk Demir ve Mahir Agva yorumları

09-01-20 10:57
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, Eurocup TOP 16'daki Trento galibiyetini savunmaya bağladı. Ernak, "Sezon başından beri her şeyi savunma ile inşa ettik. Trento galibiyetini de savunmamız getirdi. İlk periyoddan sonra savunmayı sıkılaştırınca maçın kontrolünü elimize aldık." dedi.

Ernak gruptan çıkma şanslarını şöyle değerlendirdi:
"Gruptan çıkmamız evimizde kayıp vermememize ve deplasmanda maç kazanmamıza bağlı. Deplasmanda mutlaka bir maç kazanmalıyız."

Darüşşafaka Koçu, Trento karşılaşmasındaki başarılı performanslarına bağlı olarak Berk Demir ve Mahir Agva ile sorumuza şu yanıtı verdi:
"Berk, Teksüt Bandırma ve Anadolu Efes maçlarında bir adım atmıştı. Yaz boyunca bir takım eksiklerini gidermek için tatil yapmadan çalıştı, fedakarlık yaptı. Zaten şut silahını kullanmaması saçmalıktı, kafası yeni oturdu. Berk iyi bir şutör ve ülkede pozisyonunun iyileri arasında. A Milli Takımında Ersan'dan sonra 4 numaraya ihtiyaç var ve Berk o adaylardan biri.

Mahir çok çalışkan ve iyi niyetli bir oyuncu. Daha zayıf ligden, farklı alışkanlıklardan geldi ve uyum süresi biraz uzun sürdü ama zor günlerinde de kafasını öne eğmedi. Türk basketboluna adaptasyonuna bağlı olarak katkısı artacak, nitekim bu konuda ciddi bir aşama gösterdi."  

Yorumlar Okunma: 2395