Bulkaz: İkinci yarıda üç yabancıya gidebiliriz - BasketFaul.com

Bulkaz: İkinci yarıda üç yabancıya gidebiliriz

05-01-20 11:58

Fatih ŞEKER

TBL’de Mamak Belediyesi’ni evinde 79-63 yenerek ligdeki 8. galibiyetini alan Konyaspor’da koç Ozan Bulkaz, takımın her geçen hafta iyiye gittiğini söyledi.

Ozan Bulkaz’ın açıklamaları şu şekilde: 

“Oyuncularımın motivasyonu ve isteği çok iyiydi. Geçen haftanın üstüne koyarak devam ediyoruz. Sistem oturdukça takımın görüntüsü netleşiyor. Çalışmaktan başka bir şeye tutunmayacağız. 2 haftadır rotasyonlu oynuyoruz. Oyuncular maç içinde dinlenme fırsatı buluyor. Bunlar tam takım olmamızdan kaynaklandı. Takım iyiye gidiyor. Bandırma maçını da kazanarak ilk yarıyı en iyi şekilde bitirmek ve Süper Lig yolunda ayağımızı daha iyi yere sağlam basmak istiyoruz. 

Hedefimiz ligi ilk sırada bitirmek. Demoralize olmak, suçlu aramak, bıkkınlık göstermek başkalarının işine yarardı. Ben her zaman kendimize ve oyunculara güvendik. 
Uzun bir maratondayız ve sezon sonunda ipi göğüslemek istiyoruz. 

Azizcan Özdemir’i oynatamadık. Goodwin’i dinlendirip hem 5 hem de 4 numaralı pozisyonda katkı verebilecek bir oyuncu. Hafta içi de keyifli çalıştı, takımla adaptasyonu çok iyiydi. Bu yarışta bizimle beraber olacak. Azizcan bu takımın ana rotasyon oyuncularından olacak ancak ikinci yarıda belki 3 yabancıya gidebiliriz hedefe yaklaştığımızda. Üçüncü yabancıya gidersek pota altına düşünüyoruz. Tufan da 4 ve 5 oynayabiliyor. Azizcan’a bu konuda güveniyorum. Bir sakatlık olmazsa Goodwin ile birlikte bunu başaracağını düşünüyorum.”  

Yorumlar Okunma: 1701