Aydanarığ: Cevher basketbol tarihimizin en iyi 4 numaralarından biri - BasketFaul.com

Aydanarığ: Cevher basketbol tarihimizin en iyi 4 numaralarından biri

02-01-20 12:50
Ormanspor Koçu Korhan Aydanarığ, Beşiktaş'ı yenmeleri durumunda ilk yarı için hedeflerine ulaşacaklarını söyledi. 

Yabancı oyuncu konusunda sakatlık, formsuzluk ve değişiklik sonucunda ilk yarının büyük bölümünü dört yabancı ile oynamak durumunda kaldıklarını ifade eden Aydanarığ son haftalarda 5 yabancıyla oynamaya başladıklarını belirtti ve "Amacımız ilk yarıyı en az 5 galibiyetle tamamlamaktı. Beşiktaş maçını kazanırsak hedefimizi tutturmuş olacağız." diye konuştu.

Ormanspor'un başarısında yabancılar kadar yerli oyuncuların performansının da önemini vurgulayan Aydanarığ şöyle devam etti:
"İlk yarıda Cevher ve Dorukhan çok önemli katkı verdi, onlara zaman zaman Kadir ve Kadir de katıldı. Yerli oyuncularımızın bu performanslarını sürdürmeleri ve yabancı konusunda da yeni sorunlar yaşamamamız durumunda alt sıralardan hızla uzaklaşıp play off bandına yaklaşacağımızdan eminim."

Kaptan Cevher Özer için ayrı bir paragraf açan Aydanarığ, "Çok büyük bir karakter ve çok büyük bir yetenek. Bana göre son 30-40 yılın en iyi birkaç 4 numarasından biri. Basketbolu bıraktığı güne kadar onunla çalışmak isterim. Basketbolu bıraktığında da onu ekibimde görmek beni çok mutlu eder." 

Yorumlar Okunma: 2144