Kemzura'dan Fenerbahçe maçı hakemlerine mesaj - BasketFaul.com

Kemzura'dan Fenerbahçe maçı hakemlerine mesaj

02-01-20 03:37
Euroleague'in son iki maçtan sonra Fenerbahçe aleyhine yapılan hakem hatalarını kabul edip paylaşması bugünkü maç öncesinde Olympiacos Koçu Kestutis Kemzura'yı tedirgin etti.

Kemzura maçla ilgili olarak şunları söyledi:
"Fenerbahçe‘nin en iyi döneminde olmadığını söyleseler de onlar harika bir koçu olan harika bir takım. Sakatlıklar onları etkileyebilir ancak çok tehlikeli bir takım ve çok ciddi, çok hazır olmalıyız. Bizi zor bir maç bekliyor.”

Fenerbahçe’nin üç pivotundan yoksun gelmesiyle ilgili Nikola Milutinov’un hem avantaj hem de dezavantaj sebebi olabilecek olmasına dair Kemzura şöyle konuştu:

“Kesinlikle, hem dezavantaj hem de avantaj olabilir. Savunmada bu durumu nasıl kapatmaya çalışacaklarını göreceğiz. Alçak post’ta bize sıkıştırma getireceklerini ve avantaj sağlamaya çalışacaklarını düşünüyorum.”

Fenerbahçe Beko’nun Panathinaikos ve Valencia maçlarını kaybettikten sonra son toplara dair hakemlerin hata yaptığı açıklamaları ile ilgili gelen bir soruyu ise Kemzura şöyle yanıtladı:

“Hiçbir koçun bu konuya girmek isteyeceğini sanmıyorum. Bu yaşanıyor işte. Umarım EuroLeague’in yaptığı tüm bu açıklamalar maçın hakemlerini etkilemez. Hiçbir büyük ismi etkilemeyeceğine, adil olacaklarına ve doğru düdükler çalacaklarına inanmak istiyorum.” 

Yorumlar Okunma: 2690