Erdi Gülaslan'ın anlatımı ile Afyon... - BasketFaul.com

Erdi Gülaslan'ın anlatımı ile Afyon...

17-12-19 17:40
Erdi Gülaslan bu sezona kadar sahadan çok benchte gördüğümüz bir oyuncu idi. Sezonun başlamasına bir hafta kala geldiği Meksa Yatırım Afyon Belediye'de rotasyonun önemli bir parçası olmayı başardı. Afyon Belediye son toplarda kaybettiği 4 maça rağmen bugün 4 galibiyet almışsa, bunda Erdi Gülaslan'ın da payı büyük. Onun verdiği en önemli mesaj ise oyuncunun oynadıkça gelişim göstermesi.

23 dakika ile en çok süre alan yer oyuncular arasında yer alan Erdi'nin diğer ortalamaları ise 7.9 sayı, 2.7 ribaund, 2.2 asist.

Erdi ile yaptığımız kısa söyleşide Afyon takımını ve kendisini konuştuk, şu notları aldık...

* Takımın başarısındaki etkenlerin başında saha içi ve saha dışındaki birlikteliğimiz yatıyor. Afyon küçük bir kent olduğu için ne yapıyorsak beraber yapıyoruz.
* Takım çok geç kuruldu, ben 4 antrenmanla ilk maça çıktım, en son gelen de Talib Zanna oldu. Gaziantep'te ilk maçımıza çıktığımızda birbirimizin isimlerini dahi bilmiyorduk ama o gün yenilmemize rağmen iyi şeyler yapabileceğimizi hissettik.
* Koçumuz Can Sevim oyunu oyuncuların oynadığı düşüncesine sahip. Elbette oyun olarak onun belirlediği prensipler dahilinde hareket ediyoruz ama herkese özelliklerini ortaya koyma fırsatını veriyor.
* Jorodn Crawford inanılmaz çabuk bir oyuncu. Bazen idmanda beşebeş oynarken beşimizi ipe dizip geçiyor.
* Talib Zanna tam bir ağır abi. Olağanüstü sakin. Antrenmanda vurup, kırıyoruz, kızmıyor.
* Hrovat takımın neşe kaynağı. Ondan her an bir sürpriz şaka beklemelisiniz.
* Aldridgetam bir asker. Antrenmanlar da dahil yüzde 100'ünü veriyor.
* Davis takımın yaramaz ama yaratıcı çocuğu.
* Filmi geriye sarıp yeniden bir kariyer planlaması yapacak olsam mutlaka daha genç yaşlarda oynayabileceğim yerlere gider, Karşıyaka'da kalmak için ısrar etmezdim.
* Birçok maçı son dakikada, hatta son toplarda verdik. O dakikaları bugün yeniden oynasak çok daha farklı olur çünkü şimdi birbirimizi tanıyoruz.
* Afyon'da insanların yabancı basketbolcuları tanımaları doğal ama bizleri de tanıyorlar, yolda yürürken ismimizle hitap ediyorlar. Maç sırasında bize verdikleri destek de olağanüstü.
* Altyapılarda özel maçlarda forma giydim, sakatlıklar nedeniyle turnuvalarda yer almadım ama milli formayı giyme hayalim bu sene yeniden yeşerdi. O formayı alacağıma inanıyorum.

* Sonuç olarak Afyon'da harika bir atmosfer içinde hepimiz mutluyuz ve burada bulunmakla en doğru kararı verdiğimize inanıyoruz. 

Yorumlar Okunma: 2942