Afyon, Bandırma'dan zaferle dönüyor - BasketFaul.com

Afyon, Bandırma'dan zaferle dönüyor

15-12-19 19:57

ING BSL 13.haftasında Teksüt Bandırma'ya konuk olan Meksa Yatırım Afyon Belediye, çekişmeli geçen karşılaşmayı 83-80 kazanarak önemli bir galibiyet elde etti.
 
Karşılaşmaya iki ekip de iyi savunmayla başladı. Akabinde Corey Davis'in arka arkaya üçlükleriyle Afyon bir anda üstünlüğü eline aldı (10-4). 7-0 seriyle cevap veren Teksüt Bandırma, farkı eriterek öne geçti. Kalan dakikalarda üstünlüğü el değiştirmeye devam ettiği ilk çeyrek 20-17 Afyon Belediye üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe Afyon Belediye'de müthiş başlayan Gregor Hrovat 8-0 seriyle farkı 9'a çıkardı ve Teksüt Bandırma'ya molayı aldırdı. Moladan arka arkaya iki hücumdan da eli boş dönen Teksüt Bandırma sahada zorlanmaya başladı. Ancak son bölümde Tyler Kalinoski ve Alperen Şengün'ün oyuna dahil olmasıyla hücumda daha etkili olan Teksüt Bandırma farkın açılmasını önledi. İkinci çeyrek 43-39 Afyon Belediye üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrek karşılıklı sayılarla dengeli başladı. Hücumda istediklerini sahaya yansıtabılen Afyon Talib Zanna'nın sayılarıyla farkı tekrar açtı. Yapılan basit top kayıplarıyla Teksüt  Bandırma bu dakikalarda rakibine karşılıklı vermekte zorlandı. Yabancılarıyla skor bulmaya devam eden Afyon, üstünlüğü korudu. Son bölümde Sehmus Hazer ve James Smith ile iyi bir seri yakalayan Teksüt Bandırma farkı 2'ye kadar çekti (52-54). Molaya giden Afyon moladan 8-0 seriyle dönerek farkı çift hanelere kadar çıktı. Üçüncü çeyrek 66-57 Afyon Belediye üstünüğüyle geçildi. 

Afyon, son çeyrekte de Jordon Crawford ve Talib Zanna ikilisiyle etkili olmayan devam ederek farkı korudu. Son bölüme kadar hücumda çıkmaza giren Teksüt Bandırma, skorun gerisinde kalmaya devam eti. Bitime 02:30 dakika kala 9 sayı (77-68) önde olan Afyon Belediyesi 3 top kaybı yaptı ve Teksüt Bandırma 01:30 dakika içinde 10-0'lık seriyle skoru 78-77 lehine çevirdi. 46 sainye kala Afyon, Corey Davis ile yeniden öne geçti (79-78). 
28 saniye kala Rıdvan Öncel ile galibiyet yeniden el değiştirdi: 80-79
Jordon Crawforn inanılmaz çabukluğunu kullanıp savunmalardan kurtuldu ve 19 saniye kala Afyon yeniden üstünlüğü kaptı: 81-80
Son Teksüt Bandırma hücumunda Tyler Kalinoski 8 saniye kala top kaybı yaptı. 3 saniye kala Crawford çizgiye gidip 2 atışı da sayıya çevirdi. Mola hakkı kalmayan Bandırma ekibi topu kendi dip çizgisinden oyuna soktu ve sayı bulamayınca maçın galibi konuk Afyon oldu: 83-80

Öne çıkanlar...
Teksüt Bandırma: Rıdvan Öncel 14 sayı, Emanuel Terry 12 sayı-10 ribaund
Meksa Yatırım Afyon Belediye: Jordon Crawford 23 sayı-7 asist, Talib Zanna 15 sayı-14 ribaund

Yorumlar Okunma: 1384